Na dzień 1 lutego 2023 roku zaplanowany jest obóz reprezentacji Polski. Na razie rozpatrywane są dwa miejsca w których nasi zawodnicy mogliby wspólnie przygotowywać się do nadchodzącego sezonu. Taką datę potwierdza także trener naszej kadry Rafał Dobrucki.

Przypomnijmy, iż 1 luty to data od lat zarezerwowana na trening zawodników polskiej reprezentacji. W 2013 roku na obozie w Zakopanem po raz pierwszy razem przebywali juniorzy i seniorzy.

W trakcie wspólnych treningów główny nacisk kładzie się na przygotowanie ogólnorozwojowe. Na pewno to, nie zakłóci indywidualnych przygotowań zawodników do nowego sezonu. Oprócz ćwiczeń z pewnością takie zgrupowanie posłuży do celów marketingowych, by wypromować sponsorów kadry.

W latach 2021-2022 takie zgrupowania nie odbywały się, gdyż było to związane z panującym wówczas koronawirusem. Władze polskiego żużla stwierdziły, iż nie ma sensu niepotrzebnie narażać zawodników.

Ale w tym roku taki obóz kadry żużlowców na pewno się odbędzie. Niedawno dowiedzieliśmy się kto został powołany do kadry narodowej. Wiemy więc kto pojedzie na przedsezonowe zgrupowanie. A gdzie ono się odbędzie? O tym, z pewnością, dowiemy się niebawem.