Podobnie jak przed rokiem trzy turnieje finałowe rozstrzygną losy CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Pierwsze zawody odbędą się już 8 czerwca na torze w Rzeszowie, kolejne 16 lipca w Pile oraz finał 30 lipca w Krośnie. Tytułu mistrzowskiego broni Bartosz Zmarzlik. Transmisje ze wszystkich turniejów w CANAL+ SPORT5 i CANAL+ online.

Informację związaną z lokalizacjami finałów wyjawiła legenda polskiego żużla, a obecnie ekspert CANAL+, Tomasz Gollob. Wszystko odbyło się w trakcie transmisji z CANAL+ online IMP Challenge w Grudziądzu na antenie CANAL+ SPORT5. Ubiegłoroczna edycja CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywana była w ramach trzech turniejów. Było to nowością, bo przez ostatnie lata o tytule najlepszego żużlowca w Polsce decydował jeden turniej. Nowa formuła spotkała się z bardzo dobrym odbiorem środowiska żużlowego, a co najważniejsze kibiców. Dlatego w tym roku, o tytule najlepszego zawodnika w Polsce ponownie rozstrzygną trzy turnieje.

– Nie możemy się już doczekać zbliżającego się cyklu CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wierzymy, że każdy z obiektów będzie wypełniony po brzegi. Kibiców, którzy nie będą mogli oglądać rywalizacji najlepszych żużlowców na stadionach, już teraz zapraszamy na sportowe anteny CANAL+ i do CANAL+ online. Gwarantujemy najwyższy standard realizacji, najlepszych dziennikarzy i ekspertów. Dołożymy wszelkich starań, aby nasi widzowie mogli poczuć się równie dobrze, jak na trybunach.  Nie jest tajemnicą, że żużel opiera się dziś przede wszystkim na zawodnikach z Polski. Nigdzie na świecie nie ma takiej liczby żużlowców, a poziom rywalizacji nie stoi na tak wysokim poziomie. Dlatego CANAL+ online Indywidualne Mistrzostwa Polski to wyjątkowo prestiżowa impreza. Tu nie ma miejsca na odpuszczanie. Każdy uczestnik cyklu chce się pokazać z jak najlepszej strony! 

– powiedział Maciej Glazik, szef redakcji żużlowej CANAL+ Polska.

W cyklu finałowym CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski znamy już czternastu zawodników: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek, którzy są stałymi uczestnikami Speedway Grand Prix. Do tego grona zaliczają się także medaliści z poprzedniego sezonu, Dominik Kubera oraz Janusz Kołodziej, a także najlepszy junior ubiegłego sezon Mateusz Świdnicki. Stawkę uzupełnią zawodnicy, którzy otrzymają „dziką kartę”. Główna Komisja Sportu Żużlowego ma prawo do przyznania dwóch dzikich kart, jednej stałej i jednej osobno na każdy z finałów. Pozostałe osiem miejsc wywalczyła najlepsza „ósemki” turnieju eliminacyjnego w Grudziądzu: Piotr Pawlicki, Szymon Woźniak, Adrian Gała, Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński, Wiktor Lampart, Kacper Woryna i Krzysztof Buczkowski.

Cykl turniejów finałowych IMP 2023:

1) 8 czerwca, godz. 19 Rzeszów

2) 16 lipca, godz. 15:30 Piła

3) 30 lipca, godz. 19:00 Krosno

Źródło i grafika: media.pl.canalplus.com