rzygotowania do sezonu żużlowego 2026 nabierają tempa. Kolejne kluby kończą okres zimowych przygotowań i zaczynają odsłaniać karty przed kibicami. Ważną informację przekazano także w Ostrowie Wielkopolskim. W mediach społecznościowych klubu ogłoszono datę oficjalnej prezentacji zespołu Moonfin Malesa Ostrów, który w nadchodzących rozgrywkach będzie rywalizował w Metalkas 2. Ekstralidze.

To wydarzenie będzie jednym z najważniejszych punktów przedsezonowego kalendarza dla miejscowych kibiców, ponieważ drużyna przeszła zimą ogromną przebudowę, a jej ambicje sięgają walki o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Prezentacja w nowej lokalizacji

W tym roku prezentacja zespołu odbędzie się w zupełnie innym miejscu niż dotychczas. Klub poinformował, że wydarzenie zaplanowano na sobotę 28 marca o godzinie 18:00, a gospodarzem spotkania z kibicami będzie 3mk Arena Ostrów.

Dotychczas prezentacje drużyny organizowano przede wszystkim w Galeria Ostrovia lub w Ostrowskie Centrum Kultury. Tym razem klub zdecydował się na obiekt sportowo-widowiskowy, który na co dzień jest domem dla drużyn koszykarskich i piłki ręcznej oraz miejscem licznych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Jak zapowiadają działacze, będzie to okazja do spotkania z zawodnikami, zdobycia autografów oraz wspólnych zdjęć z żużlowcami. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny, a klub zapowiada również dodatkową niespodziankę przygotowaną dla kibiców.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych czytamy:

„Czas na oficjalną prezentację drużyny na sezon 2026! W sobotę 28 marca zapraszamy Was na prezentację naszej drużyny, która pierwszy raz odbędzie się w 3mk Arenie Ostrów. Będzie to świetna okazja na zapoznanie się ze wszystkimi zawodnikami, zdobycie autografów i pamiątkowych zdjęć”.

Rewolucja kadrowa w Ostrowie

Nadchodzący sezon będzie dla ostrowskiego klubu szczególny. W przerwie zimowej doszło bowiem do bardzo dużych zmian kadrowych. Z drużyną pożegnali się wszyscy zawodnicy z poprzedniego sezonu – z wyjątkiem juniorów oraz Duńczyka Frederik Jakobsen.

Zmiany dotknęły również sztab szkoleniowy. Z klubem rozstali się trenerzy Kamil Brzozowski i Kacper Gomólski, co było konsekwencją decyzji o zwolnieniu kierownika drużyny.

Ostrovia rozpoczęła więc sezon przygotowań z zupełnie nową koncepcją sportową i praktycznie od podstaw budowaną kadrą.

Byli zawodnicy Sparty ważną częścią zespołu

Wśród zawodników, którzy mają stanowić o sile drużyny, znajdują się między innymi trzej żużlowcy dobrze znani kibicom we Wrocławiu. W barwach ostrowskiego zespołu zobaczymy bowiem:

  • Tai Woffinden
  • Gleb Chugunow
  • Jakub Krawczyk

Cała trójka w przeszłości była związana z Betard Sparta Wrocław, dlatego ich obecność w Ostrowie budzi spore zainteresowanie wśród kibiców. Szczególnie głośnym transferem było pozyskanie Woffindena – trzykrotnego indywidualnego mistrza świata i jednego z najbardziej rozpoznawalnych zawodników światowego żużla.

Działacze w Ostrowie liczą, że doświadczenie takich zawodników pomoże drużynie w walce o ambitny cel sportowy.

Cel: walka o awans

W Ostrowie Wielkopolskim nie ukrywają, że celem na sezon 2026 jest włączenie się do walki o awans do PGE Ekstraliga. Po gruntownej przebudowie kadry klub chce powrócić do grona najlepszych drużyn w Polsce.

Zanim jednak rozpocznie się ligowa rywalizacja, kibice będą mogli zobaczyć drużynę w akcji już podczas pierwszego weekendu po prezentacji.

Intensywny weekend dla kibiców

Prezentacja drużyny będzie jedynie wstępem do żużlowych emocji w Ostrowie. Już dzień później, w niedzielę, odbędzie się bowiem prestiżowy turniej Speed Masters Memoriał Rifa Saitgariejewa.

Na liście startowej znaleźli się czołowi zawodnicy światowego speedwaya, między innymi:

  • Bartosz Zmarzlik
  • Brady Kurtz
  • Robert Lambert
  • Dan Bewley
  • Maciej Janowski
  • Przemysław Pawlicki
  • Michael Jepsen Jensen
  • Chris Holder
  • Gleb Chugunow
  • Frederik Jakobsen
  • Piotr Pawlicki
  • Jakub Krawczyk

Do obsadzenia pozostają jeszcze cztery miejsca w stawce turnieju.

Początek żużlowych emocji

Ostatni weekend marca zapowiada się więc w Ostrowie Wielkopolskim wyjątkowo intensywnie. Najpierw kibice poznają drużynę, która ma walczyć o powrót do elity, a dzień później będą mogli zobaczyć w akcji jedne z największych gwiazd światowego żużla.

Dla ostrowskiego środowiska speedwaya będzie to symboliczny początek sezonu – sezonu, który w klubie chcą zakończyć sportowym sukcesem i realną walką o powrót do najwyższej ligi w Polsce.

Prezentacja Ostrovii


Źródło i zdjęcie: publiczny Fb TŻ Ostrovia