Po pierwszym przypadku koronawirusa wśród zawodnika Sparty, wrocławski klub dmucha na zimne i na wszelkie możliwe sposoby zabezpiecza się na ewentualną okoliczność pozytywnego wyniku testu na COVID-19. W związku z tym kolejny, bardzo dobrze znany we Wrocławiu, zawodnik podpisał umowę na występy w Sparcie na zasadzie „gościa”.

Tym zawodnikiem jest występujący w Sparcie w sezonie 2019 Jakub Jamróg. Zawodnik rodem z Tarnowa w sezonie 2019 został sklasyfikowany na 35 miejscu wśród wszystkich zawodników występujących w PGE Ekstralidze (sklasyfikowanych i niesklasyfikowanych). Wówczas w 18 meczach ligowych wystąpił w 65 biegach zdobywając 82 punkty i 15 bonusów. Dzięki temu uzyskał średnią 1,492 pkt/bieg. Była to piąta średnia w drużynie. Lepsi od niego byli wtedy Tai Woffinden, Maksym Drabik, Maciej Janowski oraz Max Fricke.

W bieżącym sezonie Jakub Jamróg będzie reprezentował barwy pierwszoligowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Przypomnijmy, że zasady dotyczące kontraktowania zawodników w roli „gościa” w PGE Ekstralidze zmieniły się względem tych obowiązujących w sezonie 2020. W tym roku, “gość” będzie uprawniony do startu w meczach o Drużynowe Mistrzostwo Polski wyłącznie w przypadku stwierdzenia przypadku COVID-19 przynajmniej u jednego zawodnika spośród pięciu z podstawowej kadry z najlepszą średnią biegową.