Jak już pisaliśmy obecny sezon zapowiada się przełomowo dla polskiego long tracku. Nasza drużyna po raz pierwszy w historii wystąpi w Long Track of Nations czyli inaczej Drużynowych Mistrzostwach Świata w tej odmianie speedwaya.

Po zmianie formuły tych zawodów – w finale ujrzymy aż 9 reprezentacji, w tym Polaków (eliminacji nie rozgrywa się). Drużyny składać się będą z 2 zawodników oraz 1 zawodnika rezerwowego.

Na chwilę obecną nie wiadomo w jakim składzie wystąpi Polska. Wielce prawdopodobny wydaje się występ Marcina Sekuli, który planuje starty w long tracku w obecnym sezonie. W roku ubiegłym w Grand Prix w Rzeszowie wystąpił Stanisław Burza, zajmując znakomite 3 miejsce i on także wydaje się naturalnym kandydatem do polskiej reprezentacji, o ile będzie chciał kontynuować swoje starty w long tracku.

Ponadto 1 reprezentant Polski ma wystąpić w eliminacjach Grand Prix 2022. Oprócz tego w tym roku po raz drugi z rzędu w Polsce odbędzie się, na torze w Rzeszowie (dnia 28.08) turniej Grand Prix.

W polskim long tracku w obecnym sezonie będzie się więc sporo działo i oby nasi reprezentanci uzyskali jak najlepsze rezultaty. Bardzo ważny będzie pierwszy w historii występ naszej reprezentacji – finał światowej „drużynówki” odbędzie się 26.09 w holenderskim Roden i dobry wynik naszej drużyny może przyczynić się do dalszego rozwoju long tracku w Polsce!