Kilka dni temu w artykule Trzech Australijskich mistrzów świata będzie walczyć o tytuł mistrza Australii 2023 (pisaliśmy min. o tym, iż 5 stycznia w Mildurze odbędzie się druga runda indywidualnych mistrzostw Australii w 2023 roku.

Mildura to około 30 tysięczne miasteczko w stanie Wiktoria leżąca nad rzeką Murray. Znajduje się około 550 km od Melbourne na północno-zachodnim krańcu stanu.

To tutaj urodził się zawodnik min. Unii Leszno – Leigh Adams.

W ostatnim czasie rzeka Murray dała o sobie znać. 18 listopada w mediach społecznościowych Mildura Motorcycle Club zamieszczono dramatyczną informację o podziękowaniach za pomoc przy ratowaniu przed powodzią majątku klubu w Olympic Park Speedway, który jest położony nieopodal zalewającej całe miasto rzeki.

OGROMNE PODZIĘKOWANIA dla wszystkich naszych wspaniałych członków klubu i wolontariuszy, którzy przybyli pomóc chronić majątek klubu przed wznoszącymi się falami rzeki Murray W ciągu ostatnich 2 dni wielu włożyło w to moc pracy i nie udałoby nam się tego zrobić bez pomocy tych osób. Wielkie brawa dla Gun Club za pozwolenie na wykorzystanie ziemi z ich kompleksu do budowy wałów wokół stadionu, chatki opiekunów i szopy służącej do przechowywania maszyny startowej. Zakończyliśmy wszystkie niezbędne prace i teraz czekamy. Kolejne wielkie podziękowania dla Rady Miejskiej Mildura za umożliwienie nam dostępu do niezbędnych prac zabezpieczających teren przed powodzią. Proszę pamiętać, że rada ZAMKNEŁA DROGĘ i prosimy, aby nikt tamtędy  nie jeździł (tylko mieszkańcy). – możemy przeczytać we wpisie na stronie klubu.

Wpis z 22 listopada jest trochę spokojniejszy:
Mała aktualizacja rzeka ma osiągnąć maksymalne stany wód w weekend, a potem za kilka tygodni przekonamy się na czym stoimy do końca sezonu.
Tor żużlowy jest całkowicie suchy, tylko wszystko wokół jest trochę mokre.

Rada Miasta Mildura na bieżąco informuje mieszkańców o zagrożeniach związanych z powodzią. Część z nich została ewakuowana, inni będą musieli to zrobić niebawem.

Wideo:

Źródło i zdjęcia: https://www.facebook.com/mmccspeedway, https://www.sunraysiadaily.com.au/news/6033183/mildura-marina-flood-pics