Australijczyk Jason Crump dokonał rzeczy niesamowitej w historii światowego żużla. Zawodnik ten mianowicie przez 10 sezonów z rzędu zdobył medal Indywidualnych Mistrzostw Świata (3 złote, aż 5 srebrnych i 2 brązowe).

Taki wyczyn nie udał się nikomu innemu. Seria Crumpa trwała od sezonu 2001 do 2010. Samo zdobycie aż 10 medali IMŚ jest już wyczynem, który osiągnęli nieliczni. Zdobycie ich jednak sezon po sezonie, przy specyfice sportu żużlowego jest jednak czymś wyjątkowym i trudno prawdopodobnie będzie kiedykolwiek powtórzyć komuś wyczyn Australijczyka.

Crump niedawno wznowił swoją karierę, będzie więc jeszcze przez pewien czas jako dostojny jubilat speedwaya cieszyć nas swoją jazdą.

Szkoda iż wcześniej już po sezonie 2012 zakończył ściganie, miał wówczas wprawdzie gorsze wyniki sportowe niż w czasach swej chwały, wiek jednak predysponował go jeszcze do osiągania sukcesów. Swojej wspaniałej serii medalowej nie mógł wydłużyć, gdyż skończyła się ona w sezonie 2010 ale jest niewykluczone iż jeszcze 1 albo i kilka medali IMŚ by zdobył, być może zrównując się w ich liczbie z samym rekordzistą Hansen Nielsenem (12) lub nawet go prześcigając. Tego się już jednak nigdy nie dowiemy.