Pod koniec maja na torze w Bydgoszczy odbył się kolejny egzamin na Licencję Żużlową oraz „250” centymetrów sześciennych. Tym razem egzamin zdać zdołało 3 zawodników na klasę „500” oraz aż 5 zawodników na klasę „250”.

Był to już trzeci egzamin w obecnym sezonie i ilość nowych żużlowców wynosi w nim obecnie – 16 w klasie „500” i 9 w klasie „250”. Zważywszy na to, iż mamy dopiero pierwszą połowę czerwca jest to bardzo dobry wynik i oby całoroczny wynik w obu klasach był równie imponujący.

Ilość 30-35 nowych licencji na „500” i 20-25 na „250” na koniec sezonu wydaje się realna. Cieszyć musi systematyczny rozwój klasy „250” w Polsce a służy mu systematyczny „dopływ” kolejnych młodych zawodników. Szkoda jedynie iż nadal nie ma w naszym kraju żadnej rywalizacji par.

Niektóre ośrodki posiadają wprawdzie tylko jednego żużlowca w tejże klasie, jest jednak sporo mających możliwość wystawienia duetu lub tercetu zawodników. Ubolewać natomiast należy nad bardzo słabymi wynikami szkolenia w ośrodkach drugoligowych!

W Bygdoszczy nowymi żużlowcami zostali:

Klasa „500”
Mikołaj Świętochowski (Lublin)
Kacper Tkocz (Rybnik)
Bartosz Głogowski (Bydgoszcz)

Klasa „250”
Gracjan Andrzej Szostak (Ostrów)
Seweryn Grabarczyk (Rybnik)
Szymon Ludwiczak (Częstochowa)
Antoni Kawczyński (Gdańsk)
Jakub Kowalski (Gdańsk)