Przed nami 29 sezon rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata w formule Speedway Grand Prix. Jeszcze nie ma szczegółowego kalendarza imprez na przyszły sezon, ale wiemy już kiedy odbędą się rundy w Cardiff i w Warszawie.

Najlepszych żużlowców świata zobaczymy w stolicy Polski 13 maja 2023 roku, a w Walii 2 września.

W przyszłym sezonie w cyklu SGP wystąpi trzech Polaków Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski oraz Patryk Dudek. W Warszawie organizatorzy będą mogli przyznać dziką kartę kolejnemu zawodnikowi z naszego kraju. Być może będzie to Dominik Kubera.

W dotychczasowych sześciu rundach jakie odbyły się na PGE Narodowym jeszcze ani razu nie wygrał polski zawodnik. W bieżącym roku triumfował Max Fricke.

Polski Związek Motorowy w najbliższy wtorek (18 października 2022 r.) rozpocznie sprzedaż biletów na siódmą edycję żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie.

Wejściówki będzie można kupić za pośrednictwem serwisu www.kupbilet.pl oraz punktach sprzedaży bezpośredniej, których lista jest dostępna na stronie www.kupbilet.pl/punktySprzedazy

Najtańsze wejściówki będą do nabycia już od 39 złotych, a cennik oraz podstawowe informacje organizacyjne zostaną opublikowane w najbliższy wtorek m.in. na oficjalnych kanałach komunikacyjnych organizatora:

Zdjęcie ze strony SGP Narodowy