FIM i BSI Speedway ogłosiły, że Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski 2021 będzie teraz dwudniowym wydarzeniem, które odbędzie się 30 i 31 lipca na Stadionie Olimpijskim. Do ogłoszonego wcześniej turnieju zaplanowanego na 31 lipca, dołącza teraz druga runda, która odbędzie się dzień wcześniej. Tym samym Wrocław będzie gościł trzecią i czwartą rundę tegorocznego cyklu zmagań o tytuł indywidualnego mistrza świata.

Każdego dnia uczestnicy cyklu SGP 2021 rywalizować będą o maksymalnie 20 punktów.

Dwie rundy Betard Wrocław SGP odbędą się po Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix, które odebęda się w dniach 16 i 17 lipca i rozpoczną tegoroczne zmagania w cyklu SGP, który wyłoni indywidualnego mistrza świata.

Paul Bellamy, Dyrektor Zarządzający w BSI nie kryje swojej radości: – Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Partnerom z Wrocławia, za to, że ponownie zgodzili się gościć dwie rundy cyklu. Po sukcesie dwudniowego turnieju w 2020, wiedzieliśmy, że wrocławski klub będzie idealnym partnerem by ponownie gościć dwudniowe wydarzenie. Jednocześnie chcemy podziękować Andrzejowi Rusko i jego zespołowi za ich wsparcie i pomoc w rozszerzeniu kalendarza cyklu SGP, który wcześniej był ograniczony ze względu na pandemię koronawirusa.

Jorge Viegas, prezes FIM, dodał: Nie mogę się doczekać udziału w dwudniowym wydarzeniu na prestiżowym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Dzięki doskonałej współpracy wszystkich zaangażowanych stron będziemy cieszyć się niesamowitym weekendem FIM Speedway Grand Prix w Polsce. Dziękuję promotorowi mistrzostw: Polskiemu Związkowi Motocyklowemu (PZM) oraz lokalnym organizatorom za ich ciężką pracę i poświęcenie.

Andrzej Rusko, prezes WTS, powiedział: Ubiegłoroczne dwie rundy Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix były niesamowitymi wydarzeniami.
Jestem przekonany, że zawodnicy po raz kolejny zaprezentują mistrzowskie umiejętności na wrocławskim owalu, a tegoroczne Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix ponownie zapiszą się wielkimi literami w historii żużlowych mistrzostw świata i naszego miasta Wrocławia.
Jesteśmy w stu procentach przygotowani do organizacji tegorocznych zawodów. Wierzę, że będziemy mogli gościć na trybunach Stadionu Olimpijskiego więcej kibiców speedway’a, niż podczas ubiegłorocznych rund. – zakończył prezes Sparty Wrocław.

Informacje o biletach zostaną wkrótce opublikowane.

Przypomnijmy, iż 7 sierpnia w miejsce odwołanych zawodów w Warszawie, w Lublinie odbędzie się jedna z rund tegorocznego cykli Speedway Grand Prix. Będzie to pierwszy turniej o tytuł IMŚ na stadionie w Lublinie.