W roku obecnym we Wrocławiu powstał klub żużlowców-amatorów. AKŻ Spartanie Wrocław, bo tak nazywa się zespół, zrzesza pasjonatów tegoż sportu z Wrocławia i okolic. Klub w tym roku nie trenował jeszcze na torze wrocławskim, czynione są takie starania na rok przyszły.

Zawodnicy korzystali na razie z innych obiektów (trenując oraz startując w zawodach) – między innymi w Lesznie, Rawiczu, Opolu, Toruniu, Gnieźnie, a nawet czeskim Libercu. W sezonie 2021 planowane są w Polsce 2 cykle zawodów dla amatorów – Six Speedway Camp 2021 (o tym cyklu zawodów już pisaliśmy) oraz Gropex Amatour Speedway Cup 2021 i zawodnicy z Wrocławia planują wystąpić w obu z nich.

Aktualnie w klubie, którego prezesem jest Pan Fabian Stawiński, trenuje 6 zawodników w wieku 25-45 lat. W roku przyszłym kadra powinna się jeszcze nieco powiększyć. Wiadomo, iż ta piękna pasja, jaką jest amatorski żużel jest kosztowna, lecz istnieje możliwość wsparcia klubu.

Sponsorując go można zaprezentować swoją firmę choćby na busach zawodników, w Internecie czy nawet na kevlarach.

Żużel amatorski zrzesza prawdziwych pasjonatów „czarnego sportu” i należą się im wielkie słowa uznania iż uprawiają ten piękny, choć niewątpliwie trudny i ryzykowny sport, dostarczając ponadto rozrywki kibicom. Aktualnie w całej Polsce żużel amatorski rozwija się, przybywa pasjonatów trenujących go i jest to zjawisko bardzo korzystne dla polskiego żużla, gdyż świadczy to o popularności tego sportu nad Wisłą. Zawodnikom z Wrocławia życzymy wielkiej radości z bezkolizyjnej jazdy oraz wielu sukcesów sportowych!

AKŻ Spartanie Wrocław. Z przodu Szymon Bestecki. O lewej z tyłu: Wojciech Marciniak, Dawid Wasylkowski, Fabian Stawiński, Tomasz Potoczny