W najbliższa niedzielę 29 maja br odbędzie się piąta runda spotkań o speedrowerowe mistrzostwo Polski. Szlagierowo zapowiada się szczególnie pojedynek Aquapark Szarży Wrocław w Toruniu.

W pozostałych meczach nietrudno wskazać faworyta.

CS Superliga:

Godz. 14:00, Gniezno, Aseko Orzeł Gniezno – MS Śląsk Świętochłowice

Mecz pomiędzy mistrzem i wicemistrzem Polski z 2021 r w ubiegłym sezonie elektryzowałby kibiców speedrowera. Obecnie gospodarze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i są faworytem spotkania z ekipą z Górnego Śląska. Co nie znaczy, że mogą lekceważyć przeciwnika.

Z kolei Świętochłowiczanie po odejściu kilku zawodników z poprzedniego sezonu muszą ostro walczyć o utrzymanie w CS Superlidze. Duży krok ku temu, zrobili w poprzedniej kolejce wygrywając w Kaszczorku.

Godz. 14:00, Żołędowo, Autojazda mustang Żołędowo – Drwęca Kaszczorek

Tylko niepoprawni optymiści mogą wierzyć w jakiś niesamowity zryw i zwycięstwo ekipy z Kaszczorka. Zawodnicy Drwęcy przegrali jak dotąd wszystkie swoje mecze i nie widać światełka w tunelu by w dalszej części sezonu było inaczej. Zawodnicy z Torunia w ostatniej kolejce przegrali arcyważny mecz, w kontekście utrzymania w CS Superlidze z MS Śląskiem Świętochłowice.

Z kolei Żołędowianie po wzmocnieniach prezentują się bardzo dobrze w tegorocznych rozgrywkach. W pierwszej kolejce pokonali u siebie wysoko MS Śląsk Świętochłowice. Pozostałe mecze jeździli na wyjeździe z faworytami tegorocznej ligi, a mecz we Wrocławiu przegrali jednym punktem.

Godz. 16:00, Toruń, TSŻ Schoenberger Toruń – Aquapark Szarża Wrocław

Zawodnicy obu drużyn mają nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z ubiegłego sezonu, kiedy podczas rywalizacji tych drużyn w Toruniu padał ulewny deszcz.

Obie ekipy mają tyle samo punktów i na swoim koncie porażki tylko z drużynowymi mistrzami Polski z ubiegłego sezonu. Mecz w Toruniu to hit piątej kolejki rywalizacji w CS Superlidze. O wyniku zdecydują składy jakie menadżerom obu zespołów uda się zmontować na to spotkanie. Goście mogą przyjechać do Torunia z trzema Anglikami w składzie.

W Toruniu na pewno zacięta walka będzie trwała aż do ostatniego wyścigu. Zwycięzca tego spotkania będzie w lepszej sytuacji podczas drugiej fazy sezonu zasadniczego.

CS 1. Liga

Godz. 11:30, Ostrów Wlkp. OS Omega Infornet.eu Ostrów Wlkp. – LKS Szawer Leszno

W końcu dojdzie do pojedynku na szczycie na zapleczu CS Superligi. Mecz dwóch niepokonanych do tej pory drużyn na pewno będzie trzymał wszystkich w napięciu. W Ostrowie spotykają się kandydaci do awansu do CS Superligi.

Godz. 13:00, Bargły, PKS Victoria Poczesna – Szarża II Wrocław

Rezerwy Szarży Wrocław  będą walczyć o swoje pierwsze punkty z zajmującą trzecie miejsce drużyną Victorii. Rezerwy rateli czeka trudne zadanie. Gospodarze w tym sezonie pokonali już u siebie zawodników z Zielonej Góry.