W niedzielę do Wrocławia przyjeżdża Włókniarz Częstochowa. Na początku rozgrywek ekipa spod Jasnej Góry została okrzyknięta drugą siłą w żużlowej ekstralidze. Nic dziwnego, skoro odnosiła efektowne zwycięstwa. Ale obraz ten uległ zmianie. Częstochowianie mają już trzy porażki na własnym torze. Jak na drużynę, walczącą o pierwszą czwórkę jest to wynik niedopuszczalny. Poza tym ekipa z Częstochowy ma do końca rundy zasadniczej teoretycznie tylko jeden łatwy mecz. Włókniarz czekają jeszcze wyjazdy do Leszna i do Lublina. W Lublinie w tym sezonie żadna z drużyn przyjezdnych nie zdobyła 40 punktów. Najbliżej tego wyniku byli Wrocławianie uzyskując na stadionie Motoru 39 punktów. U siebie Częstochowianie jeżdżą jeszcze z ROWem i walczącą o pierwszą czwórkę Stalą Gorzów. Sparta Wrocław ma równie ciężkie wyjazdy. Wrocławianie wyjeżdżają jeszcze do Gorzowa (w poniedziałek, zaległy mecz szóstej kolejki), Grudziądza i Rybnika. Do Wrocławia przyjeżdża natomiast drużyna Stali.

Dla obu drużyn wynik meczu we Wrocławiu ma bardzo duże znaczenie w walkę o udział w play-off. Jeśli Wrocławianie wygrają za trzy punkty, będzie to bardzo duży krok, by znaleźć się w pierwszej czwórce po sezonie zasadniczym. Nie będzie to zadanie łatwe, z uwagi na fakt, że Jason Doyle, Rune Holta czy Leon Madsen prezentują się bardzo dobrze na wyjazdach. Równą, wysoką formę prezentuje Paweł Przedpełski, który w nagrodę uzyskał dziką kartę na sobotnie zawody IMME w Toruniu. W zawodach tych wystartuje trzech Wrocławian. Oby ten turniej nie miał wpływu na ich formę w meczu przeciwko Włókniarzowi. W meczu przeciwko Unii bardzo dobrze zaprezentował się Max Fricke. Jego problemy z motocyklami z początku sezonu wydają się już przeszłością. Formacja młodzieżowa Sparty, dzięki Glebovi Czugunovowi jest najsilniejszą w PGE Ekstralidze. Tym razem wspólnie z Glebem wystartuje Michał Curzytek. Pod numerem 11 Dariusz Śledź zapewne postawi na jeżdżącego bardzo równo (choć „bez błysku”) Chrisa Holdera. Zapowiada się emocjonujące widowisko w niedzielny wieczór. Oby to drużyna Sparty cieszyła się z końcowego zwycięstwa, najlepiej za trzy punkty.

Bilety na mecz Spata-Włókniarz – mimo zmniejszonej do 50% ich ilości – są jeszcze do nabycia. W ubiegłym sezonie taka sytuacja była nie do pomyślenia. Całe 13.000 biletów rozchodziło się przeciętnie w 48 godzin od momentu możliwości nabycia wejściówek na mecz Sparty.

Składy drużyn:

Betard Sparta Wrocław:
9. Maciej Janowski
10. Maksym Drabik
11. Bartosz Curzytek
12. Max Fricke
13. Tai Woffinden
14. Gleb Czugunow
15. Michał Curzytek

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Fredrik Lindgren
4. Rune Holta
5. Jason Doyle
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Początek spotkania: 16 sierpnia (niedziela), godz. 19:15
Transmisja: nSport+

Wynik pierwszego meczu: 53:37 dla Eltrox Włókniarza