Już w najbliższy weekend, dnia 13 oraz 14 lutego odbędą się zawody Grand Prix w ice-speedwayu w Togliatti. Z powodu pandemii będą to jedyne Grand Prix w tym roku. Dwa turnieje w jednym mieście wyłonią więc Indywidualnego Mistrza Świata na rok 2021.

W zawodach zabraknie niestety reprezentantów Szwecji, którzy nie otrzymali wiz. Pomimo braku Szwedów w zawodach wystąpią reprezentanci aż 8 państw, w tym aż 2 reprezentantów Kazachstanu! Zdecydowanymi faworytami zawodów są oczywiście Rosjanie i nie zdobycie przez nich kompletu medali byłoby wręcz sensacją.

Trudno jednak wskazać który z nich zwycięży, gdyż wszyscy oni reprezentują bardzo wysoki poziom sportowy. Przypomnijmy iż w sezonie obecnym odwołano światową „drużynówkę”, dobrze iż zostanie wyłoniony chociaż Indywidualny Mistrz Świata (choć w terminarzu „okrojonym” do maksimum).

Zbliżający się weekend będzie więc wielkim świętem wyścigów na lodzie a ranga każdego z turniejów będzie niezwykle wysoka. Tytułu bronić będzie reprezentant gospodarzy Daniił Iwanow, który jest wielką gwiazdą światowego ice-speedwaya, następcą wielkiego Nikołaja Krasnikowa i już teraz jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii. Iwanow w swojej karierze wywalczył dotychczas 4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe medale IMŚ.

Lista startowa Indywidualnych Mistrzostw Świata w ice speedwayu:
1. Johann Weber (Niemcy)
2. Lukas Hutla (Czechy)
3. Dmitrij Chomicewicz (Rosja)
4. Aki Ala-Riihimaki (Finlandia)
5. Max Niedermayer (Niemcy)
6. Danił Iwanow (Rosja)
7. Pawel Niekrasow (Kazachstan)
8. Harald Simon (Austria)
9. Jasper Iwema (Holandia)
10. Luca Bauer (Włochy)
11. Marcus Bell (Niemcy)
12. Andriej Sziszegow (Kazachstan)
13. Nikita Tołoknow (Rosja) – dzika karta
14. Igor Kononow (Rosja)
15. Franz Zorn (Austria)
16. Dinar Waliejew (Rosja)
17. (R1) Andriej Anisimow (Rosja)
18. (R2) Ilja Kriwonożko (Rosja)