Przed nami 3 a zarazem ostatnia tegoroczna kolejka ligowa rundy eliminacyjnej Halowych Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie, rozgrywana w dniu 17.XII.2022 r.

Zapraszam na omówienie par meczowych. Stella Gniezno – LKS Gąsawa to spotkanie w którym zarówno na parkiecie jak i trybunach temperatura wrzenia nie będzie wynosić 100 ale 2tyś stopni. Należy domniemywać, iż na to spotkanie Związek wydeleguje doświadczonych sędziów, którzy zapanują nad autorami tego spektaklu i nie tylko nimi! To mecz ostatniej szansy dla gospodarzy – Stelli Gniezno aby poprawić swój dorobek punktowy i oddalić widmo spadku. Tym bardziej, iż gra z zespołem który bezpośrednio wyprzedza Stelle w tabeli i ma tylko 3 punkty przewagi. Zawodnicy LKS-u doskonale wiedzą, iż wygrywając to spotkanie nie spadają bezpośrednio z ligi i mogą spokojnie walczyć o ligowy byt. Wygra drużyna która wytrzyma to emocjonalnie!!

AZS AWF Poznań kontra LKS Rogowo spotkanie 4 i 1 drużyny rozgrywek, które mają nieodpartą chęć powiększenia dorobku punktowego . AZS AWF Poznań jak dotychczas pokazał nam, iż gra nierówno. Natomiast LKS gra zdecydowanie i wysoko wygrywa swe mecze. W tym spotkaniu drużyny zagrają od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitrów!

Przed własną publicznością ostatnia drużyna rozgrywek Start 1954 Gniezno podejmuje 3 drużynę rozgrywek i zarazem broniącego tytułu Mistrza Polski Grunwald Poznań. Start chcący mieć jeszcze cień szansy na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli nie ma wyboru i musi to spotkanie wygrać!! Czy na to pozwoli Grunwald ? Którego zawodnicy wiedzą, że strata jakiegokolwiek punktu to duży kłopot!!

Pomorzanin Toruń – AZS Politechnika Poznańska to mecz drużyny uciekającej – Pomorka – zajmującego 2 miejsce w tabeli z nadrabiającym straty zespołem Politechniki 5 miejsce w klasyfikacji , te drużyny dzieli zaledwie 1 punkt i dwie drużyny. Zarówno Pomorek jak i Politechnika będą grały aby punkty dopisać właśnie ich drużynie. Która z drużyn wyjdzie zwycięsko – przekonamy się już 17 grudnia.

Materiał wideo:

Pozdrawiam M.S.