Zgodnie z zapowiedzią trwają prace związane z budową nowego toru żużlowego na stadionie Na Skałce w Świętochłowicach.

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic wspiera wszelkie aktywności sportowe lokalnej społeczności w swoim mieście. Nie zapomniał także o speedwayu.

Trwa remont stadionu żużlowego, a prezydent Świętochłowic aktywnie zaangażował się w doprowadzenie obiektu do takiego stanu, by można było na nim rozgrywać zawody żużlowe.

W swoich mediach społecznościowych Daniel Beger poinformował o stopniu zaawansowania prac Na Skałce.

Przy okazji dzisiejszej wizyty w jednej ze szkół, odwiedziłem z prezesem MPUK Świętochłowice pracowników spółki, którzy realizują zadanie modernizacji toru żużlowego na OSIR Skałka. Praca na torze wre!

Stan prac na dziś to:

gotowe odwodnienie,

zamontowana połowa słupków do mocowania band.

Fani czarnego sportu ciekawi są zapewne warunków technicznych. Przedstawiają się następująco:

długość toru: 370m

długość band: 470m

szerokość toru na prostych: 10,5m

szerokość toru na łukach: 17m

łuki wyprofilowane pod kątem 7°

Wkrótce rozpocznie się etap wyłożenia granitu. Do końca roku zadanie powinno być zrealizowane. Potem już tylko przekazanie terenu do Speedway Śląsk Świętochłowice, a potem… pewnie już tylko same sukcesy sportowe!

Prezydent poinformował także, iż zakupił słupek żużlowy na torze w Świętochłowicach i włączył się tym samym w akcję “Nie bądź Dupek kup sobie słupek”. Każdy z kibiców czarnego sportu może sfinansować montaż słupków podtrzymujących bandę. 2 listopada zostały już zainstalowane pierwsze słupki do bandy Na Skałce. Darczyńcy otrzymują Certyfikat wiernego kibica oraz zostaną zaproszeni na oficjalne otwarcie toru, po zakończonych pracach.

Źródło i zdjęcia: media społecznościowe prezydenta Świętochłowic i klubu