Trwają przygotowania do inauguracyjnego meczu Szarży o speedrowerowe drużynowe mistrzostwo Polski. Po 15 latach do Wrocławia wracają zawody o najwyższą stawkę. Niewątpliwie będzie to święto speedrowera w naszym mieście.

Obie wrocławskie drużyny występujące w rozgrywkach CS Superligi rozegrają w sobotę 01.05.br. swoje mecze.

Najpierw, o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie w ramach Dywizji B pomiędzy Filu-Bud Szarżą II Wrocław a Victorią Poczesna.

Później o godz. 16:00  w Dywizji A rywalizować będą Hydro-Bud Szarża Wrocław z Lwami Avią Częstochowa.

Menadżerowie obu ekip rateli szykują najsilniejsze zestawienie swoich drużyn na te spotkania.

W ostatni czwartek, odbył się trening zawodników Szarży. W zajęciach uczestniczyli min. Damian Natoński, który po niedzielnym upadku czuje się coraz lepiej, Mateusz Ślęzak, Paweł Szkudlarek, Franek Lignowski, Marek Mutor, Witold Strzelec, oraz Michał Kubiński.

Zawodnicy ćwiczyli głównie start i walkę na pierwszym wirażu. Sprawdzano też umiejętności zawodników w jeździe parami. Jak zwykle na zajęciach Szarży, trening odbywał się w bardzo dobrej atmosferze.

Zawodnikom podczas zajęć bacznie przyglądali się prezes Szarży Wrocław Adrian Kocur, oraz menadżer pierwszej ekipy Michał Szmaj.

W ramach przygotowań do sobotnich zawodów podczas czwartkowego spotkania odbyła się testowa bezpośrednia relacja telewizyjna na youtube z toru przy Krajewskiego 1 we Wrocławiu.

Wykonano już polecenia prezesa PFKS z protokołu weryfikacyjnego. Taśma startowa ma barwy Szarży. Jest czerwono-żółta.

Na sobotnie mecze przygotowany już jest program zawodów:

Mini galeria zdjęć z czwartkowego treningu:

Zdjęcia: Paweł Wittchen