W roku 2021 zaplanowano w Polsce cykl zawodów dla żużlowców-amatorów. Pasjonatów ścigania bez profesjonalnych kontraktów nie brakuje w naszym kraju. Jest to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla żużla amatorskiego w Polsce.

Już teraz zgłaszają się zarówno amatorzy, którzy nigdy nie posiadali licencji żużlowej jak i byli żużlowcy. Ci drudzy będą ścigać się w swoim gronie, w ramach poszczególnych rund cyklu.

Seria Six Speedway Camp 2021, bo taką nazwę będzie nosić, składać się będzie z 6 zawodów w Gdańsku, Zielonej Górze, Grudziądzu, Krakowie, Łodzi i Toruniu. Terminy poszczególnych rund zostaną jeszcze ustalone a ich formuła może się zmieniać z rundy na rundę.

Warto nadmienić iż dochód z zawodów ma być przeznaczony na wsparcie szkółek żużlowych w ośrodkach w których będą one przeprowadzone. Inicjatywa jest więc szlachetna, ponadto polscy amatorzy będą mieć możliwość regularnych startów a cykl zapewne przyczyni się do dalszego rozwoju żużla amatorskiego w Polsce.

Wszystko wskazuje na to iż przed nami wielkie żużlowo-amatorskie emocje i warto będzie zapewne udać się na takie zawody w którymś z tych 6 miast, by obejrzeć prawdziwych pasjonatów tegoż sportu w akcji!