2021 Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix odbędzie się jako dwudniowy turniej w dniach 16 i 17 lipca.

Sensacyjne wręcz wieści nadchodzą od organizatorów cyklu turniejów Speedway Grand Prix. Dotychczas tylko odwoływano ju trzy rundy tegorocznej batalii o tytuł żużlowego indywidualnego mistrza świata. Czerwcowa runda nie miała od samego początku gospodarza imprezy. Odwołano również majowe zawody w Pradze. Ale…

Ze względu na trwające w Czechach obostrzenia związane z Covid-19, 2021 Anlas Czech FIM Speedway Grand Prix w Pradze, zaplanowane na stadionie Marketa 5 czerwca br, zostało przełożone. Jednak zawody SGP w Pradze odbędą się jeszcze w tym roku w dniach 16 i 17 lipca, jako dwudniowa impreza.

W każdym z tych turniejów zawodnicy będą walczyć o maksymalnie 20 punktów do klasyfikacji generalnej SGP.

Dodatkowo, turniej FIM Speedway Grand Prix, który zaplanowany jest na 19 czerwca, zostanie przeniesiony na późniejszy termin, a data i miejsce zostaną podane niebawem przez organizatorów cyklu.

Organizacja nowych rund SGP wynika, z tego iż wiceprezes ds. sportów motorowych w IMG Paul Bellamy w ubiegłym tygodniu podał, iż FIM oraz BSI cały czas są zaangażowani w zorganizowaniu 11 turniejów SGP w bieżącym sezonie. Pisaliśmy o tym w artykule SGP w Teterow odwołane.

Po odwołanych niedawno turniejach SGP z powodu ograniczeń związanych z Covid-19, FIM i BSI ściśle współpracują z promotorem stadionu Marketa, aby zorganizować lipcowe turnieje z ograniczoną liczbą widzów. Organizatorom bardzo zależy aby podczas zawodów był zachowany dystans społeczny. Zostaną wzmocnione środki bezpieczeństwa, które są zgodne z lokalnymi przepisami dotyczącymi ograniczeń koronawirusowych.

Jak sprawy potoczą się, jeśli chodzi o kolejne turnieje cyklu SGP (w tym na PGE Narodowym), czas pokaże…