Na stronie PZM zamieszczono wspaniałą informację dla wszystkich fanów ice speedwaya w Polsce.

Decyzją FIM Europe tegoroczne medale European Individual Ice Speedway Championship zostaną rozdane na podstawie wyników uzyskanych podczas dwóch turniejów, które zostaną rozegrane w Polsce. Zawody odbędą się w terminach: 19 lutego w Sanoku oraz 19 marca w Tomaszowie Mazowieckim. Na imprezy zapraszają FIM Europe, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.

Decyzję FIM Europe skomentował przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe, Piotr Szymański: Polska zebrała wysokie oceny za organizację dwóch ostatnich edycji kontynentalnego czempionatu. Chęć dalszego rozwoju imprezy, a w ślad za tym większej ekspansji ice speedwaya na terenie naszego kraju, spowodowała narodzenie się koncepcji organizacji dwóch turniejów – w dwóch różnych miastach. Cieszę się, że do Tomaszowa Mazowieckiego dołączy w tym roku Sanok, który ma przecież tak bogate tradycje, jeśli chodzi o lodową odmianę żużla – dodaje Szymański.

Maciej Polny, z firmy Speedwayevents.pl, która organizuje obie imprezy powiedział: Wybór Sanoka na miejsce drugiego turnieju był niejako naturalny i szybko spotkał się z aprobatą władz miasta oraz obiektu, za co dziękujemy. Z kolei Tomaszów Mazowiecki już dwukrotnie sprawdził się jako arena zmagań specjalistów od ice speedwaya, więc od początku nie mieliśmy wątpliwości, że zawitamy do Areny Lodowej po raz trzeci. Z pewnością oba turnieje zapowiadają się ekscytująco.

W 2008 r na torze „Błonie” w Sanoku zorganizowano pierwszy raz w Polsce Indywidualne Mistrzostwa, które przeszły do historii także dlatego, że właśnie wtedy jedyny raz doszło do triumfu zawodnika spoza Rosji. Wówczas Indywidualnym MIstrzem Europy został reprezentant Austrii Franz Zorn. Pozostałe kontynentalne czempionaty organizowane w Polsce wygrywali Rosjanie. Na torze Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim wygrywali: Dmitriy Soliannikov (2020) oraz Nikita Bogdanov (2021).

Medaliści European Individual Ice Speedway Championship zostaną wyłonieni na podstawie punktów, wywalczonych na torze w obu turniejach. Ich formuła pozostanie niezmieniona w stosunku do ostatnich lat. Przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Suma punktów, wywalczona w dwóch turniejach, wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

Obrońcą tytułu mistrzowskiego, wywalczonego w grudniu na torze Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, jest Rosjanin Nikita Bogdanov. Honorowy patronat nad obydwoma tegorocznymi turniejami finałowymi w Polsce objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Znamy już wszystkie szczegóły dotyczące pierwszego z finałów indywidualnych mistrzostw Europy na lodzie.

Otóż 19 lutego o 12.45 w Sanoku odbędzie się pierwszy z dwóch turniejów finałowych European Individual Ice Speedway Championship.

Nie będę to jedyne zawody w Sanoku podczas nadchodzącego weekendu. W niedzielę, 20 lutego, odbędzie się bowiem towarzyski turniej indywidualny o Puchar Burmistrza Sanoka.

Ruszyła sprzedaż biletów na oba wydarzenia w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”. Można także zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każde wydarzenie. Sprzedaż odbywa się w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Szczegółowy cennik:

European Individual Ice Speedway Championship – 19 lutego

VIP (w cenie miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów):
299 zł – normalny
199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:
59 zł – normalny
49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
49 zł – normalny
39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Puchar Burmistrza Sanoka – 20 lutego
VIP (w cenie miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów):
299 zł – normalny
199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:
39 zł – normalny
29 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
29 zł – normalny
19 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Pakiety biletowe na dwa dni

VIP (w cenie miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów):
549 zł – normalny
349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:
89 zł – normalny
69 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
69 zł – normalny
49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Voucher na program zawodów (na dwa dni) – 20 zł

Dodatkowe informacje:

a) Dzieciom do lat 6 przysługuje bezpłatne wejście na obiekt pod opieką posiadającego bilet opiekuna.
b) Na obiekcie przygotowano po 10 miejsc na każdy turniej dla kibiców niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z ich opiekunami. Organizatorzy przewidzieli dla nich bezpłatne wejściówki. Chętni mogą zgłaszać się drogą mailową pod adresem: events@speedwayevents.pl. Termin upływa 10 lutego, decyduje kolejność zgłoszeń.

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju TUTAJ.

W dniu zawodów, na co najmniej 90 minut przed ich rozpoczęciem, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu.

Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 30 % pojemności obiektu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19).

Na zawody zapraszają FIM Europe, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.