W najbliższą niedzielę w ramach X rundy PGE Ekstraligi o godzinie 16:30 Fogo Unia Leszno podejmie Motor Lublin.

Poznaliśmy składy na ten mecz. Motor Lublin przyjeżdża do Leszna w swoim „żelaznym” zestawieniu.

Jednak menedżer koziołków Jacek Ziółkowski dokonał jednej, zmiany w swoim składzie w stosunku do ostatniego meczu wyjazdowego spotkania we Wrocławiu. Numerami startowymi zostali zamienieni Jarosław Hampel i Mikkel Michelsen.

W składzie drużyny Piotra Barona pojawił się powracający po kontuzji Janusz Kołodziej. W dalszym ciągu za Piotra Pawlickiego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Skład juniorów tworzy dwójka Antoni Mencel – Damian Ratajczak.

Lublinianie w ostatnich dwóch kolejkach nie imponowali tak bardzo, jak w pierwszej części sezonu. Ich zwycięstwo w Lesznie nie powinno nikogo zaskoczyć. Osłabiona Unia będzie toczyła twardy bój z liderem. Gospodarze dobitnie przekonują się jak trudno o punkty, gdy w składzie brakuje jednego z liderów drużyny. Jednak zwycięstwo Unii nie jest niemożliwe. Dużo może zależeć od postawy Jasona Doyle’a, który w ubiegłym tygodniu odnotował kapitalny występ w Toruniu. Jeśli Australijczyk utrzyma wysoką dyspozycję, to szanse Unii na zwycięstwo z Motorem zdecydowanie wzrosną.

Awizowane składy: 

Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Fraser Bowes
3. Mikkel Michelsen
4. Maksym Drabik
5. Zastępstwo zawodnika
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Fogo Unia Leszno:
9. Jason Doyle
10. Jaimon Lidsey
11. David Bellego
12. Piotr Pawlicki
13. Janusz Kołodziej
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

Początek spotkania: niedziela 26 czerwca, godz. 16:30. Transmisja Canal+ Sport 5.