W piątek 6 maja 2022 r o godz. 20:30 odbędzie się drugi mecz w ramach piątej rundy PGE Ekstraligi. Spotkają się dwie niepokonane dotąd drużyny. Unia Leszno ma o jeden punkt mniej, gdyż trwa podejmowanie decyzji w sprawie jej meczu w Lesznie ze Stalą Gorzów. Leszczynianie wygrali natomiast dwa spotkania wyjazdowe w Częstochowie i we Wrocławiu. Gospodarze pokonali u siebie Częstochowian i Grudziądzan. Na pewno zapowiada się bardzo ciekawa i zacięta rywalizacja.

Dominik Kubera, który w meczu przeciwko ZOOleszcz GKM-owi miał groźny upadek i w spotkaniu przeciwko Apatorowi nie wystąpił, nie wystąpi także przeciwko Unii Leszno. Jak poinformowało kierownictwo klubu z Lublina Dominik Kubera wprawdzie nie ma żadnych złamań, ale obecnie przechodzi rehabilitację i jego udział w piątkowym spotkaniu nie jest wskazany. Zawodnik powoli wraca do zdrowia.

Motor Lublin na własnym torze jest niepokonany od ubiegłego sezonu.

Piotr Baron, trener drużyny gości nie dokonał żadnych zmian w składzie i postawił na sprawdzone skład z Damianem Ratajczakiem pod numerem 7.

Maciej Kuciapa postąpił identycznie. W awizowanym zestawieniu na piątkowy mecz widnieje siódemka taka sama jak podczas wyjazdowego meczu w Toruniu. Być może z numerem 16 wystąpi Dominik Kubera.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Jason Doyle
2. Janusz Kołodziej
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Hubert Jabłoński
7. Damian Ratajczak

Motor Lublin
9. Jarosław Hampel
10. Fraser Bowes
11. Maksym Drabik
12. Zastępstwo zawodnika
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Początek meczu: piątek 6 maja br godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1