Kibice czterech czołowych drużyn PGE Ekstraligi myślami już są przy niedzielnych pierwszych meczach play-off. Jednak zawodnicy 7 drużyn PGE Ekstraligi powalczą o kolejne trofea przed finałowymi meczami o DMP.

W najbliższy piątek o godz. 18:00 na stadionie GKM Grudziądz przy ul. Hallera 4 odbędzie się Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Impreza pierwotnie miała się odbyć 28 czerwca br. Kolejną datą był dzień 9 lipca 2021. Jednak z uwagi na to, że przełożono właśnie na ten dzień spotkanie PGE Ekstraligi między drużyną z Grudziądza a eWinner Apatorem Toruń, dla MPPK trzeba było poszukać nowego terminu.

Finał wyłaniający najlepsza parę w Polsce po raz drugi odbędzie się w Grudziądzu. W 1993 r najlepszy był duet Polonii Bydgoszcz, przed Morawskim Zielona Góra. Trzecie miejsce zajął Apator Toruń. Gospodarze wówczas zajęli szóste miejsce.

Tytułu mistrzowskiego broni Unii Leszno. Przed rokiem w Gdańsku zwyciężyła para Piotr Pawlicki-Dominik Kubera. Na drugim miejscu zawody ukończyli zawodnicy Falubazu Zielona Góra (Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Damian Pawliczak). Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Sparty Wrocław – Maciej Janowski i Gleb Czugunow.

Do udziału w finale wytypowano siedem drużyn z PGE Ekstraligi

Znana jest lista startowa na jutrzejsze zawody:

1,2,5 – Fogo Unia Leszno;
3,4,16 – ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz;
5,6,17 – Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp.;
7,8,18 – Eltrox Włókniarz Częstochowa;
9,10,19 – eWinner Apator Toruń;
11,12,20 – Marwis.pl Falubaz Zielona Góra;
13,14,21 – Betard Sparta Wrocław

Najlepszą w Polsce w rywalizacji par jest drużyna Polonii Bydgoszcz z 11 złotymi medalami, 6 srebrnymi oraz 2 brązowymi krążkami.

Sparta Wrocław w klasyfikacji medalowej zajmuje szóste miejsce i ma w swoim dorobku po 4 medale z każdego koloru (w sumie 12).