Kolejny raz Spartanie walkę o ligowe punkty będą toczyć w piątkowy wieczór. Tym razem w ramach IX kolejki rozgrywek o DMP na żużlu Wrocławianie będą walczyć na Motoarenie w Toruniu z tamtejszym Apatorem.

Goście obecnie są w wyśmienitej formie i od porażki w trzeciej kolejce z Motorem w Lublinie obecnie odnoszą same zwycięstwa mając pasmo pięciu meczów bez porażki. W Toruniu Wrocławianie z pewnością będą chcieli utrzymać zwycięską passę. Apator w tym sezonie, jako beniaminek dzielnie walczy w PGE Ekstralidze. Gospodarze piątkowego meczu wygrali do tej pory dwa mecze – u siebie z Falubazem oraz GKM-em. Apator przegrał na Motoarenie z Włókniarzem Częstochowa 41-49.

W meczu drugiej kolejki PGE Ekstraligi (ale pierwszym meczu Sparty) na torze Stadionu Olimpijskiego Spartanie wygrali z Apatorem dwunastoma punktami 51-39. Wówczas wielu tzw „fachowców” stwierdziło, iż wygrana Wrocławian jest bardzo niska. Trwający sezon zweryfikował te stwierdzenia.

Walcząca o pierwszą czwórkę Sparta Wrocław chce zapewne wywieźć komplet punktów z Torunia. Zwłaszcza, że wielu zawodników wrocławskich bardzo dobrze prezentuje się na Motoarenie.

Równie ważny jest to mecz dla gospodarzy. Apator chce odskoczyć na bezpieczne miejsce i mieć przewagę kilku punktów nad drużynami znajdującymi się w strefie spadkowej.

Menadżerowie obu drużyn nie zaskoczyli składami podanymi na to spotkanie.

W zestawieniu gospodarzy tym razem z numerem 11 wystawiony jest Petr Chlupac, który zapewne zbyt wiele w czasie tego meczu nie pojeździ. Z numerem 16 najpewniej wystąpi „żelazny rezerwowy” Torunian – Robert Lambert.

W Sparcie – bez zmian. Z numerem 8 pojawi się Mateusz Panicz.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Daniel Bewley
3. Artiom Łaguta
4. Gleb Czugunow
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

eWinner Apator Toruń:
9. Paweł Przedpełski
10. Chris Holder
11. Petr Chlupac
12. Adrian Miedziński
13. Jack Holder
14. Karol Żupiński
15. Krzysztof Lewandowski

Początek meczu: piątek, 11.06.br, godz. 18:00. Transmisja w Eleven Sports 1.

Oto jak kształtują się biegi części zasadniczej piątkowego meczu:

1. T. WOFFINDEN, P. Przedpełski, A. ŁAGUTA, P. Chlupac
2. K. Lewandowski, P. LISZKA, K. Żupiński, M. CURZYTEK
3. M. JANOWSKI, A. Miedziński, D. BEWLEY, J. Holder
4. K. Żupiński, G. CZUGUNOV, C. Holder, P. LISZKA
5. P. Chlupac, A. ŁAGUTA, A. Miedziński, G. CZUGUNOV
6. J. Holder, D. BEWLEY, K. Lewandowski, T. WOFFINDEN
7. M. CURZYTEK, C. Holder, M. JANOWSKI, P. Przedpełski
8. A. ŁAGUTA, J. Holder, G. CZUGUNOV, K. Żupiński
9. P. Przedpełski, T. WOFFINDEN, C. Holder, D. BEWLEY
10. P. LISZKA, P. Chlupac, M. JANOWSKI, A. Miedzieński
11. A. Miedziński, G. CZUGUNOV, P. Przedpełski, T. WOFFINDEN
12. D. BEWLEY, K. Lewandowski, M. CURZYTEK, P. Chlupac
13. C. Holder, M. JANOWSKI, J. Holder, A. ŁAGUTA

Mecz rozpocznie się od mocnego uderzenia. W pierwszym biegu wystąpią T. Woffinden z A. Łagutą przeciwko P. Przedpełskiemu i R. Lambertowi. W drugim, czwartym i dwunastym biegu nie wystąpi żaden z trójki wrocławskich liderów. Miejmy nadzieję, że Gleb Czugunov okaże się równie skuteczny jak Daniel Bewley, który w ostatnim czasie jest w wysokiej formie.

Podobnie jak na początku meczu, tak i na zakończenie biegów części zasadniczej będziemy mieli świetnie zapowiadający się wyścig. Otóż w XIII biegu bracia Holderowie będą walczyć z Maciejem Janowskim i Taiem Woffindenem.

Miejmy nadzieję, iż juniorzy Sparty, który w ostatnim czasie zdobywali sporo punktów w meczach swojej drużynie, także i w Toruniu będą silnym ogniwem gości.