W sobotę, dnia 28 stycznia w szwedzkim Örnsköldsvik rozegrano Rundę Kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Świata Gladiatorów w wyścigach motocyklowych na lodzie. Pierwsza dziesiątka zawodników wywalczyła sobie prawo udziału w tegorocznych mistrzostwach.

W gronie uczestników zawodów był reprezentant Polski – Michał Knapp. Niestety zdołał on wywalczyć zaledwie 1 punkt co dało mu 15 miejsce w końcowej klasyfikacji.

O niskiej pozycji naszego reprezentanta zadecydował z pewnością fakt, iż były to dopiero pierwsze jego zawody w sezonie 2022/2023, ponadto stawka uczestników była bardzo mocna. Zawody były niewątpliwie sukcesem Szwedów, Austriaków oraz Finów, którzy w komplecie awansowali do IMŚ.

Nieco zawiedzeni mogą być Czesi – Lukas Hutla zgodnie z przewidywaniami awansował (i to ze znakomitego 2 miejsca) natomiast nie udała się ta sztuka Andriejowi Divisowi, który był dopiero 12.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw nie są jeszcze znani – na pewno będzie to czołowa dziesiątka zawodów oraz Indywidualny Mistrz Świata z poprzedniego sezonu Szwed Martin Haarahiltunen, zostaną ponadto jeszcze przyznane 4 „dzikie karty”. Przypomnijmy, iż tegoroczne mistrzostwa składać się będą z zaledwie 2 rund które odbędą się w dniach 18-19 marca w niemieckim Inzell.

Wyniki zawodów: (za: baansportfansite.nl, po myślniku ilość punktów zgromadzonych przez zawodnika):
1.N.Svensson (Szwecja) – 14
2.L.Hutla (Czechy) – 13
3.S.Svensson (Szwecja) – 13
4.F.Zorn (Austria) – 13
5.J.Olsen (Szwecja) – 11
6.M.Järf (Finlandia) – 9
7.L.Bauer (Włochy) – 9
8.M.Jell (Niemcy) – 9
9.H.Simon (Austria) – 7
10.M.Koivula (Finlandia) – 6
 —————————–
11.F.Mayerbüchler (Niemcy) – 5
12.A.Divis (Czechy) – 4
13.J.Saetre (Norwegia) – 3
14.S.Reitsma (Holandia) – 3
15.M.Knapp (Polska) – 1
16.N.Schaap (Holandia) -0
Rezerwowi: 17.J.Hörnrll (Szwecja) – NS
18.J.Söderström (Szwecja) – NS