W drugim niedzielnym meczu PGE Ekstraligi, Stal o godz. 19:15 podejmuje w Gorzowie lidera rozgrywek – wrocławską Spartę. Gorzowian czeka bardzo trudne zadanie. W pierwszym meczu we Wrocławiu Sparta wysoko pokonała gości 52-38. Stal ma więc do odrobienia 14 punktową stratę. Wygrana różnicą wyższą niż 14 punktów sprawi, że Gorzowianie zdobędą 3 punkty (2 plus bonus) i awansują na pierwsze miejsce w tabeli. Pierwsze miejsce da gospodarzom również zwycięstwo 52-38, za które otrzymają dwa punkty.

W pozostałych przypadkach – wygrana Stali różnicą niższą niż 14 punktów, remis bądź wygrana Wrocławian sprawi, że to Spartanie będą na pierwszym miejscu w tabeli PGE Ekstraligi.

W meczu nie wystąpi podstawowy junior gospodarzy – Wiktor Jasiński. W zawodach młodzieżowych złamał obojczyk i czeka go teraz przerwa w startach. W jego miejsce gospodarze awizowali zupełnie niedoświadczonego w ekstralidze Oliwiera Ralcewicza. Może to jest zasłona dymna? Gdyż zapewne, zamiast niego wystartuje Kamil Nowacki – jeśli tylko jest zdrowy.

Zagadką będzie też postawa Andersa Thomsena, który ma problemy z dłonią. A w piątkowo-sobotnie wieczory będzie walczył w SGP na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Dodatkowo w czwartkowym meczu ligi szwedzkiej poobijał się Szymon Woźniak i dziś przechodzi badania w gorzowskim szpitalu. Czasami takie przeciwności przed ważnym meczem dodatkowo motywują zawodników. W niedzielę przekonamy się jak będzie tym razem.

Dariusz Śledź nie dokonał żadnych zamian w składzie. W Gorzowie wystąpi „żelazne” zestawienie Spartan. Czy osłabiona brakiem podstawowego juniora – Wiktora Jasińskiego – Stal jest w stanie wygrać z rozpędzoną Spartą? Wrocławianie wygrali dziewięć ligowych meczów z rzędu. W tym sezonie na torach rywali zdobywają przeciętnie 50 punktów. Formę czterech wrocławskich liderów zweryfikują wyniki dwóch rund SGP, które odbędą się w piątek i sobotę w stolicy Dolnego Śląska.

Natomiast gospodarze w tym sezonie zdobywają przeciętnie 48,333 pkt na własnym torze.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Gleb Czugunow
3. Artiom Łaguta
4. Daniel Bewley
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oliwier Ralcewicz
15. Kamil Pytlewski

Początek spotkania: niedziela 1 sierpnia, godz. 19:15. Transmisja nSport+
Sędzia: Artur Kuśmierz