Trzeci mecz XII rundy odbędzie się w niedzielę 25 lipca o godz. 16:30 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Tego dnia Sparta podejmuje na własnym torze drużynę Włókniarza Częstochowa.

Wrocławianie są już niemal pewni awansu do pierwszej czwórki PGE Ekstraligi. Po XI kolejkach speedway ekstraligi Spartanie są na czele ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów. Włókniarz traci do Wrocławian aż siedem punktów i aby zawodnicy z Częstochowy mogli myśleć o awansie do play-off muszą zdobywać bezcenne punkty. Sparta wygrała na wyjeździe pierwszy mecz 52-38.

Trudno sobie wyobrazić zwycięstwo gości w tym meczu.

Menadżer Włókniarza Piotr Świderski dokonał zmian w składzie swojej drużyny. Tym razem pierwszą parę stworzą Bartosz Smektala i Kacper Woryna, drugą Fredrik Lindgren oraz Jonas Jeppesen. Z numerem piątym wystartuje Leon Madsen.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja zawodników młodzieżowych. Na papierze żużlowcy Włókniarza są zdecydowanie lepsi. A jak będzie na torze przekonamy się w niedzielę.

W drużynie Sparty menadżer Dariusz Śledź nie dokonywał żadnych zmian. Z numerem ósmym wystartuje zapewne Mateusz Panicz.

Częstochowianom niezwykle trudno będzie wywieźć z Wrocławia choć jeden punkt (za remis).

Awizowane składy: 

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Bartosz Smektała
2. Kacper Woryna
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Gleb Czugunow
11. Artiom Łaguta
12. Daniel Bewley
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

Początek spotkania: niedziela 25 lipca godz. 16:30. Transmisja Sport+
Sędzia: Paweł Słupski
Wynik pierwszego spotkania: Włókniarz – Sparta 38-52 .