Już dziś o godz. 16:15 na torze Stadionu Olimpijskiego Betard Sparta Wrocław podejmuje Fogo Unię Leszno. Dla Wrocławian będzie to pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. Goście minimalnie – bo 46-44 wygrali u siebie na inaugurację z beniaminkiem z Krosna. Wynik rozstrzygnął się w ostatnim biegu, w którym para Grzegorz Zengota-Janusz Kołodziej wygrała podwójnie.

Wrocławianie odjechali do tej pory tylko dwa sparingi – oba wygrali. W jakiej formie są gospodarze dowiemy się w niedzielę. Ale nikt z wrocławskich kibiców nie zakłada innego wyniku jak zwycięstwo gospodarzy. Porównując siłę rażenia obu zespołów wszyscy wierzą w to, że przykra niespodzianka z ubiegłego roku 16 kwietnia 2023 roku się nie powtórzy.

Choć część wrocławskich kibiców będzie drżeć o to czy Dan Bewley dotrze na czas na Stadion Olimpijski. Oto bowiem przełożono zawody Finału B (właściwie półfinał DME) Drużynowych Mistrzostw Europy zaplanowanych na sobotę 15 kwietnia w Pardubicach. Organizatorzy mając na względzie fakt, iż w reprezentacjach Danii, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Ukrainy startuje wielu zawodników, którzy dziś mają w planach mecze ligowe w Polsce postanowili rozpocząć zawody w Pardubicach w niedzielę o godzinie… 9:30.

W najlepszej sytuacji jest Mikkel Michelsen, który rozpoczyna mecz w Częstochowie o godz. 19:15. Inni żużlowcy muszą zdążyć na mecze w Ostrowie, Łodzi oraz Rzeszowie na godzinę 14:00.

Należy dodać, iż w Finale A DME rozegranym wczoraj w Gdańsku wygrali Polacy i pewnie uzyskali awans do finału Drużynowych Mistrzostw Europy.

Wracając do meczu we Wrocławiu. Dariusz Śledź zestawił tak drużynę, iż Tai Woffinden nie wystartuje w inauguracyjnym biegu. Tajski od zawsze lubił występować w pierwszym biegu w meczu. Zobaczymy za to „nowych” żużlowców Sparty, którzy na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Artem Łaguta wraca po rocznej przerwie, a dla Piotra Pawlickiego będzie do absolutny debiut w meczu ligowym Sparty Wrocław.

Prezentujemy awizowane składy na to spotkanie:

Betard Sparta Wrocław
9. Piotr Pawlicki
10. Daniel Bewley
11. Artem Łaguta
12. Tai Woffinden
13. Maciej Janowski
14. Mateusz Panicz
15. Bartłomiej Kowalski

Fogo Unia Leszno
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Grzegorz Zengota
5. Chris Holder
6. Damian Ratajczak
7. Hubert Jabłoński

Program zawodów na 13 biegów meczu Sparta – Unia:

1. Smektała, PAWLICKI, Lidsey, ŁAGUTA
2. KOWALSKI, Ratajczak, PANICZ, Jabłoński
3. Holder, WOFFINDEN, Kołodziej, JANOWSKI
4. PANICZ, Zengota, BEWLEY, Ratajczak
5. ŁAGUTA, Lidsey, WOFFINDEN, Zengota
6. JANOWSKI, Kołodziej, KOWALSKI, Smektała
7. Jabłoński, BEWLEY, Holder, PAWLICKI
8. Lidsey, JANOWSKI, Zengota, PANICZ
9. PAWLICKI, Smektała, BEWLEY, Kołodziej
10. Ratajczak, ŁAGUTA, Holder, WOFFINDEN
11. WOFFINDEN, Zengota, PAWLICKI, Smektała
12. Kołodziej, KOWALSKI, Jabłoński, ŁAGUTA
13. BEWLEY, Holder, JANOWSKI, Lidsey

Początek meczu: niedziela 16 kwietnia, godz. 16:15. Transmisja Eleven Sports 2

Zdjęcie: Bogielczyk Foto: