W niedzielę 20 czerwca w zaległym meczu dziewiątej kolejki PGE Ekstraligi Motor Lublin podejmuje Stal Gorzów. Dla obu drużyn jest to bardzo ważne spotkanie, w kontekście walki o czołową czwórkę po rundzie zasadniczej.

Menadżerowie obu drużyn nie dokonali żadnych zmian w składach wystawiając do boju wszystkie najsilniejsze żądła. W Motorze Dominik Kubera tradycyjnie już wystąpi z numerem 16.

Motor Jest bardzo groźny na swoim torze, o czym w tym sezonie przekonały się min. drużyny z Częstochowy, Wrocławia czy Leszna. Jednak na wyjazdach gospodarze niedzielnego meczu tracą dużo na swojej wartości. W pierwszym meczu Stal Gorzów dosyć wyraźnie pokonała drużynę z lublina – różnicą aż 14 punktów.

W przypadku porażki sytuacja Motoru będzie niewesoła – w kontekście walki o udział w play-off. Trzy mecze wyjazdowe Lublinianie rozegrają na trudnych torach w Lesznie, Wrocławiu i Toruniu. Mecze u siebie to walka z GKM-em i Falubazem. Trzy ostatnie drużyny walczą o zachowanie ekstraligowego bytu.

Stal natomiast po meczu w Lublinie ma trzy mecze u siebie – z GKM-em, Falubazem i Spartą. A dwa mecze wyjazdowe Gorzowianie rozegrają w Częstochowie i Toruniu. Końcówka sezonu zasadniczego zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na razie wiadomo tyle, że nic nie wiadomo. Ale o to przecież, nam kibicom chodziło, by emocjonować się rozgrywkami najlepszej żużlowej ligi świata do ostatniej kolejki.

Wydaje się, że Gorzowianie są w stanie obronić punkt bonusowy. A na pewno do Lublina wybierają się po zwycięstwo. Jak zwykle wszystkie zamierzenia drużyn zweryfikuje tor i końcowy wynik tego spotkania będziemy znali w niedzielę wieczorem.

Po tym meczu jedno jest pewne. Nawet w przypadku wygranej Stali (wówczas otrzyma 3 punkty) Sparta pozostanie na fotelu lidera.

Bartosz Zmarzlik, by wyprzedzić Macieja Janowskiego w klasyfikacji średnich biegowych po 9 kolejkach PGE Ekstraligi musi przywieźć „duży” (18 pkt), bądź „mały” (15 pkt.) komplet punktów. Jeśli nasz IMŚ zdobędzie 17 punktów wówczas osiągnie taką samą średnią jaką ma teraz Magic – 2,646 pkt./bieg. W przeciwnych przypadkach zawodnik Sparty pozostanie w dalszym ciągu na czele klasyfikacji żużlowców wg zdobytych średnich.

Awizowane składy drużyn:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Rafał Karczmarz
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Nowacki

Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Krzysztof Buczkowski
11. Jarosław Hampel
12. Mark Karion
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Początek spotkania: niedziela 20.06.br godz. 19:15. Transmisja nSport+
Sędzia: Krzysztof Meyze
Wynik pierwszego spotkania: Stal 52:38 Motor