W piątek 5 sierpnia o godz. 18:00 w pierwszym meczu ostatniej rundy sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno podejmuje na swoim stadionie zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. W pierwszym meczu tych drużyn Unia wygrała w Częstochowie 46-44.

Szczególnie dla miejscowych spotkanie na Smoczyku ma ogromne znaczenie dla końcowego układu tabeli po sezonie zasadniczym ekstraligi żużlowej.

Gospodarze w przypadku porażki pozostaną na szóstym miejscu w tabeli i w pierwszej rundzie czeka ich walka z Motorem Lublin. Goście z kolei bez względu na wynik w Lesznie raczej zajmą drugie miejsce w tabeli po części zasadniczej sezonu. Trudno sobie wyobrazić by Motor przegrał u siebie z osłabionymi Gorzowianami.

Generalnie to gościom mniej zależy na wygranej, gdyż tak czy siak w pierwszej rundzie play-off wystąpią z uprzywilejowanej pozycji. A kalkulacje często odwracają się w przeciwną stronę. Bo który z przeciwników będzie „łatwiejszy” w pierwszej rundzie play-off?  Rozpędzająca się Sparta, czy Apator? A może – co nie jest wykluczone – lepszym przeciwnikiem będzie Unia? Scenariuszy jest kilka. A nie na wszystkie będzie miał wpływ wynik meczu w Lesznie.

Jeśli chce się zdobyć tytuł mistrzowski trzeba wygrywać z każdym przeciwnikiem.

Poznaliśmy awizowane składy na ten mecz.

Zarówno w zestawieniach gości jak i gospodarzy nie doszło do żadnej zmiany względem ostatniego spotkania ligowego. Menadżerowie postawili w tym spotkaniu na sprawdzonych zawodników.

Awizowane składy na mecz w Lesznie:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Kacper Woryna
4. Jonas Jeppesen
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Fogo Unia Leszno:
9. Jason Doyle
10. Janusz Kołodziej
11. David Bellego
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

Początek spotkania: piątek 5 sierpnia godz.18:00. Transmisja Eleven Sports 1