Dnia 24 czerwca we francuskim La Réole rozegrano zawody Challenge IMŚ w wyścigach motocyklowych na długim torze. Na tym trawiastym obiekcie zaprezentowało się przeszło 20 zawodników z których czołowa piątka wywalczyła awans do przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Zwyciężył Chris Harris (Wielka Brytania) drugie miejsce zajął Dave Meijerink (Holandia) trzecie – Andrew Appleton (Wielka Brytania). Tuż za podium uplasowali się Jordan Dubernard (Francja) oraz Michael Härtel z Niemiec. Powyższa piątka zawodników wywalczyła awans do przyszłorocznych IMŚ.

Zawody w La Réole to wielka porażka Czechów oraz Duńczyków którzy zajęli odległe miejsca. Cieszyć się mogą na pewno natomiast Brytyjczycy których aż 2 awansowało do przyszłorocznego cyklu. Wielka szkoda, iż w zawodach nie wystartował żaden reprezentant Polski.

Aby nasz long track nadal się rozwijał wydaje się konieczny fakt by choć jeden nasz zawodnik rywalizował w tego rodzaju zawodach, tym bardziej, iż nie wystawimy w tym roku swojej reprezentacji w światowej „drużynówce” jak było to (po raz pierwszy w historii) w roku ubiegłym.