Po meczu szóstej rundy PGE Ekstraligi, Który rozegrano 21 maja w Krośnie Główna Komisja Sportu Żużlowego zawiesiła licencję toru w mieście szkła. Komisja Orzekająca Ligi, wydała oficjalne orzeczenie w sprawie zawodów pomiędzy Wilkami a Stalą Gorzów. Cellfast Wilki Krosno muszą zapłacić 150 tysięcy złotych, dodatkowo zawieszono toromistrza, trenera oraz kierownika zawodów na okres trzech miesięcy.

Ale w klubie beniaminka ekstraligi żużlowej nie załamali rąk. Pod czujnym nadzorem GKSŻ i Leszka Demskiego pracowano na torze w Krośnie. Prace na obiekcie w mieście szkła trwały codziennie, praktycznie od rana do wieczora, w czym pomagało wiele sprzętów. Na wniosek Wilków na torze codziennie przebywał komisarz toru Krzysztof Guz.

Jak podaje oficjalna strona Cellfast Wilków Krosno (wilkikrosno.pl) nowym toromistrzem Cellfast Wilków Krosno został Grzegorz Węglarz, bardzo dobrze znany w środowisku żużlowym. Nowy track manager przez wiele lat opiekował się torem Betard Sparty Wrocław.

Możemy dalej przeczytać:

W pierwszej fazie obecnego sezonu 34-letni Węglarz pracował w Rawiczu, ale umowa z klubem z Wielkopolski została przed kilkoma dniami rozwiązana za porozumieniem stron. Węglarz dziś zameldował się w Krośnie, podpisał umowę i od jutra na pełnych obrotach zajmie się krośnieńskim owalem.

Ten uznany specjalista od nawierzchni pochodzi z okolic Gniezna, ale większość zawodowej kariery spędził w PGE Ekstralidze, a dokładnie w Betard Sparcie. Z wrocławskim klubem zdobył kilka medali, w tym mistrzostwo Polski w 2021 roku. Węglarz przygotowywał też wielokrotnie tor we Wrocławiu na turnieje Grand Prix, które zawsze były widowiskowe i obfitowały w wyprzedzania. Był również toromistrzem wrocławskiej edycji Speedway of Nations.

– Oddajemy nasz tor w ręce świetnego fachowca i liczymy na długofalową współpracę. Bardzo cieszy nas fakt pozyskania tak doświadczonego toromistrza. Posiadanie w swoich szeregach człowieka o tak dużym doświadczeniu w pracy nad żużlowymi owalami to jeden z elementów naszej strategii budowy mocnego żużlowego ośrodka – podkreśla dyrektor sportowy krośnieńskiego klubu, Michał Finfa, dodając, że Cellfast Wilki stoczyły o Grzegorza Węglarza udaną rywalizację z kilkoma innymi klubami, które próbowały przyciągnąć go w ostatnim czasie do siebie. Umowa z Grzegorzem Węglarzem została podpisana do końca października z opcją jej przedłużenia. – Pozyskanie Grzegorza Węglarza to pierwszy element reorganizacji w naszym klubie spowodowanej orzeczeniem KOL. Z całą pewnością jednak trener Ireneusz Kwieciński będzie dalej z nami. To, że nie będzie go fizycznie w parku maszyn, to jedynie stan przejściowy. Do tej pory wespół z Ireneuszem odpowiadaliśmy za wynik sportowy i nic się w tej kwestii nie zmieni. Musimy tylko ułożyć schemat działań w nowej, chwilowej rzeczywistości – podkreśla Michał Finfa.

Grzegorz Węglarz rozpoczął wdrażanie się w pracę przy Legionów. – Oglądałem w tym sezonie każdy mecz Wilków w telewizji i mocno kibicowałem. To, jak rozwinął się krośnieński klub na przestrzeni kilku lat, jest imponujące i chcę dołożyć swoją cegiełkę, by Wilki były jeszcze mocniejsze. Tor jest ogromny, jest tu co robić i cieszę się na okoliczność tej pracy – mówi Grzegorz Węglarz, który pomoże Cellfast Wilkom w realizacji złożonego w PZM szczegółowego planu poprawy nawierzchni w Krośnie. – Działamy według planu. Liczy się każdy dzień. Ja nie boję się ani ciężkiej i mozolnej pracy ani działania pod presją. Jestem do tego przyzwyczajony. Obszedłem tor. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ilością sprzętu, który posiada klub. Polewaczki, traktory i inne urządzenia są dobrej jakości. Trzeba jak najszybciej wrócić do treningów i zawodów. Jestem spokojny o rezultaty zaplanowanych działań – powiedział Grzegorz Węglarz. Nowy toromistrz Cellfast Wilków będzie mieszkał w Krośnie na stałe. Hobby Grzegorza Węglarza to dźwiganie ciężarów. Ma na koncie m.in. dwa tytuły wicemistrza Polski strongmanów.

7 czerwca w swoim komunikacie 65/2023 Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała warunkową licencję toru w Krośnie do 13 czerwca br. włącznie. Tego dnia odbyły się zawody U24 Ekstraligi w których Orlen Cellfast Wilki Krosno podejmowały Motor Lublin. Od tego jak zachowywał się tor w Krośnie podczas tych zawodów zależy, to czy owal w mieście szkła uzyska licencję na stałe.

W klubie z Podkarpacia wierzą, iż zostanie odwieszona licencja toru na stałe i bez przeszkód w Krośnie będzie można organizować zawody żużlowe.

Wydaje się, że jest wielce prawdopodobne, iż niebawem licencja toru w Krośnie ponownie zostanie przyznana bezterminowo. W czasie wtorkowych zawodów U24 Ekstraligi pogoda nie sprzyjała gospodarzom. Podczas meczu padał deszcz z różnym natężeniem. Przez to równanie toru odbyło się tylko raz, po próbie toru. Cały mecz – czyli 15 biegów zostało odjechanych bez kosmetyki krośnieńskiej nawierzchni.

Źródło i zdjęcie: wilkikrosno.pl