W niedzielę 13.06.br o godz. 19:15 w Grudziądzu rozpocznie się mecz nie tylko o życie, nie tylko o pozostanie w PGE Ekstralidze, ale też o duże pieniądze, jakie od przyszłego sezonu drużynom startującym w PGE Ekstralidze będzie wypłacał Canal+.

W Zielonej Górze, w pierwszym meczu tych zespołów wygrali gospodarze 51-39. Gospodarze muszą zgarnąć pełną pulę w tym meczu, bo w przypadku równej ilości punktów to właśnie zdobyty (ewentualnie) przez Faubaz punkt bonusowi sprawi, że to właśnie Zielonogórzanie będą w tabeli przed zespołem z Grudziądza.

Stawkę tego meczu znają wszyscy. Stąd menadżerowie obu drużyn nie eksperymentują ze składami i desygnują do walki wszystko to co mają najsilniejsze.

W drużynie GKM-u nie zobaczymy w tym meczu bardzo słabo spisującego się w tym sezonie Krzysztofa Kasprzaka. Janusz Ślączka postawił na Pawła Miesiąca. Z numerem 16 z pewnością wystąpi Norbert Krakowiak, który, podczas meczu, będzie zastępował Romana Lachbauma.

W składzie Falubazu z numerem 1 pojedzie Mateusz Tonder. Pod „dwójką” Piotr Protasiewicz. Z numerem piątym wystartuje Patryk Dudek. Cała trójka Zielonogórzan słabo spisała się w rozegranym w środę półfinale IMP i żaden z zawodników Falubazu nie awansował do finału IMP.

Zapowiada się bardzo emocjonujący mecz. Jeśli gospodarze przygotują beton to przyjezdni mogą mieć spore kłopoty.

Awizowane składy drużyn:

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
9. Przemysław Pawlicki
10. Roman Lachbaum
11. Paweł Miesiąc
12. Kenneth Bjerre
13. Nicki Pedersen
14. Denis Zieliński
15. Mateusz Bartkowiak

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Mateusz Tonder
2. Piotr Protasiewicz
3. Max Fricke
4. Matej Zagar
5. Patryk Dudek
6. Fabian Ragus
7. Nile Tufft

Początek spotkania: 13 czerwca (niedziela), godz. 19:15. Transmisja Sport+
Sędzia: Michał Sasień

Wynik pierwszego meczu: 51:39 dla Marwis.pl Falubazu