Niedawno okazało się, iż Przemysław Pawlicki uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). Zawodnik został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, a więc do 4 kwietnia. Na pierwszy mecz sezonu ze Spartą Wrocław działacze Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz planowali skorzystać z „gościa”.

Jednak okazało się, że to nie koniec koronawirusowych kłopotów Grudziądzan. Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński oraz dwaj mechanicy Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz uzyskali pozytywne wyniki testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a wymienione wyżej osoby zostały poddane izolacji.

Oznacza to, że osoby zostały wykluczone z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńców, czyli do 6 kwietnia.

Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. na podstawie art. 731 RSŻ związku z art. 731 RSŻ informuje, że w związku ze stwierdzonymi pozytywnymi wynikami testów na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 dwóch krajowych zawodników młodzieżowych drużyny ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz odwołuje mecz 1. rundy PGE Ekstraligi, pomiędzy drużynami ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz a BETARD SPARTĄ Wrocław zaplanowany na dzień 3.04.2021 godz. 20.30 i ustala nowy termin meczu.

Spotkanie zostało odwołane, że względu na pozytywne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2.

Nowym termin to piątek 23.04, godz. 20:30. Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1.