W przyszłym sezonie odbędą się trzy światowe finały w zawodach drużynowych.

Będą to:
Speedway of Nation – wyłaniający drużynowego (?) Mistrza Świata na Żużlu
Speedway of Nations u-21 – dawniej Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów
Long Track of Nations – czyli poprzednio Drużynowe Mistrzostwa Świata na długim torze

Jak widać w każdym z powyższych przypadków drużyny składać się będą z dwóch zawodników plus jednego rezerwowego. Przed laty taka rywalizacja była zawodami par z poszczególnych państw.

Znamy już rywali Polaków w SON u-21 oraz w Long Track of Nations.

26 maja 2022 r w niemieckim Herxheim zadebiutuje reprezentacja Polski w drużynówce zawodów na długim torze. Polacy mieli wystąpić w finale DMŚ long track już w tym roku. Jednak z powodu obostrzeń związanych z korona wirusem impreza nie odbyła się.

W Herxheim o drużynowe mistrzostwo świata powalczy aż dziewięć ekip: Niemcy, Szwecja, Dania, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Holandia, Finlandia i oczywiście Polska. Skład reprezentacji Polski jest ogólnie znany. Naszych barw będą bronić: Stanisław Burza (jedyny Polak w SGP Long Track), Adam Skórnicki i Marcin Sekula.

Natomiast na 29 lipca w Esbjergu w Danii zaplanowany jest finał Speedway of Nations u-21. Narodowe drużyny juniorskie mają liczyć po trzech zawodników, a sama formuła imprezy bardziej przypomina zawody par niż drużynowe.

Z uwagi na małą liczbę zgłoszeń w finale wystartuje siedem drużyn narodowych, dokładnie takich samych jak w tegorocznym finale w Bydgoszczy. Przypomnijmy, iż wówczas Polska zdobyła złoto.

W Dani rywalizować będą: Polska, Dania, Wielka Brytania, Czechy, Szwecja, Australia i Łotwa.

Do dziś nie wiadomo natomiast jakie reprezentacje narodowe wystąpią w rozgrywkach Speedway of Nations. Organizatorzy zaplanowali udział 14 reprezentacji. Najpierw mają się odbyć dwa półfinały, a później finał. Miejsce w finale ma zagwarantowany gospodarz imprezy Dania.