W pierwszym niedzielnym meczu ostatniej kolejki, 22 sierpnia o 16:30 Unia podejmuje u siebie drużynę Motoru Lublin. Stawką tego meczu jest zajęcie wyższego miejsca niż czwarte i uniknięcie w półfinale dwumeczu ze Spartą. Sytuacja jest jasna. Wygrana gospodarzy za trzy punkty sprawi, że to Motor (w każdym z możliwych wyników meczu Apator-Stal) będzie na czwartym miejscu. Każdy inny wynik sprawia, że to Unia Leszno po części zasadniczej zajmie czwarte miejsce.

Motor ma szansę na zajęcie drugiego miejsca. Tu jest więcej możliwych wariantów. Ale nie wszystko zależy od Lublinian. Np przy porażce Stali za 3 punkty, drużynie Motoru wystarczy porażka różnicą mniejszą niż 8 punktów i punkt bonusowi sprawi, ze to Lublinianie ukończą część zasadniczą na drugim miejscu.

Mecz na pewno dostarczy kibicom wielu emocji.

Do składu drużyny Piotra Barona po kontuzji powrócił już Jaimon Lidsey. Poza tym większych zmian w składzie gospodarzy nie ma.

W ekipie Motoru Jacek Ziółkowski tym razem z numerem pierwszym pojawił się Mark Karion. Zapewne będzie zastępowany przez Dominika Kubere, który tradycyjnie będzie na rezerwie. Jarosław Hampel jest w parze z Krzysztofem Buczkowskim.

Unia Leszno jest w stanie odrobić 8 punktową stratę z Lublina. Drużyna Motoru na wyjazdach nie prezentuje się tak dobrze jak w meczach u siebie.

Awizowane składy:

Motor Lublin:
1. Mark Karion
2. Grigorij Łaguta
3. Jarosław Hampel
4. Krzysztof Buczkowski
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13. Piotr Pawlicki
14. Krzysztof Sadurski
15. Damian Ratajczak

Początek spotkania: niedziela 22 sierpnia, godz. 16:30. Transmisja nSport+
Sędzia: Artur Kuśmierz
Wynik pierwszego spotkania: Motor – Unia 49 – 41