Jak przekazuje nam Błażej Wołoszyn tor speedrowerowy w jego rodzinnym mieście jest już gotowy. Błażej na co dzień reprezentuje barwy Aquapark Szarży Wrocław startującej w CS Superlidze. W CS 2. Lidze okręgu zachodniego startuje w barwach Unii Lubań.

Tor i klub w Lubaniu już działają na pełnych obrotach. W bieżącym sezonie CS 2. Ligi Unia Lubań odjechała jeden wyjazdowy mecz ligowy z Szawerem Leszno. . Absolutny beniaminek speedrowerowy musiał uznać wyższość rezerwowej ekipy bardziej doświadczonych rywali.

Unii Lubań do rozegrania pozostały jeszcze 3 mecze ligowe – dwa z Harpaganem i rewanż z Szawerem na własnym obiekcie.

Nowy tor Unii  przeszedł pewne poprawki, które po swojej wizycie nakazał wiceprezes PFKS Maciej Laskowski, po to by lubański owal spełniał wszystkie wymogi PFKS. W ramach tych prac dosypano nowej nawierzchni, a także dołożono kostkę brukową na polach startowych. Wyodrębnione zostało miejsce dla sędziego w środku toru oraz wykonano inne niezbędne prace wokół toru.

W związku z tym, że tor przeszedł już swojego rodzaju remont, jest uznawany za bezpieczny i już w najbliższy wtorek 28.06. o godzinie 16:30 odbędzie się pierwszy trening na tym obiekcie.

Tor w Lubaniu i klub speedrowerowy nie powstałby, gdyby nie ogromne zaangażowanie Adriana Kocura prezesa Szarży Wrocław. Szef rateli służył pomocą w wielu kwestiach, a najważniejsza okazała się pomoc dla klubu a także jeśli chodzi o wszystkie sprawy organizacyjne. Pomaga Unii w wielu, a praktycznie we wszystkich kwestiach, za co lokalni działacze z Błażejem Wołoszynem na czele są mu bardzo wdzięczni. Do tej pory bowiem w Lubaniu brakowało takiej osoby, która by zakasała rękawy do pracy, poświęciła swój czas i doprowadziła wszystkie sprawy do pozytywnego finału. Dzięki temu w tym sezonie nastąpił historyczny moment i drużyna Unii Lubań wystartowała w rozgrywkach ligowych, a w najbliższym czasie będzie mogła się zaprezentować na miejscu przed własną publicznością.  Teraz pozostaje nam już tylko czekać na dalsze treningi i mecze na Lubańskim owalu.

Najbliższy trening już we wtorek 28 czerwca o godzinie 16:30. Szarża Wrocław i Unia Lubań zapraszają wszystkich chętnych – nie tylko do kibicowania trenującym zawodnikom.