Stało się. We Wrocławiu wiele mówiło się o wsparciu jakiej Szarża udziela nowo powstałemu klubowi w Lubaniu. Niedawno powstał tam tor speedrowerowy, o czym pisaliśmy na naszych łamach.

Jest to drugi taki to r na Dolnym Śląsku. Zawodnik-pasjonat z tej dolnośląskiej miejscowości w ubiegłym sezonie startował w CS Superlidze Dywizji B w barwach wrocławskich rateli. Na torach w różnych częściach naszego kraju nabierał niezbędnego doświadczenia.

Obecnie młody zawodnik bardzo zaangażował się w tworzenie klubu w swoim rodzinnym mieście. Prezes Szarży Wrocław w styczniu był w Lubaniu. Odbył wówczas rozmowy z przedstawicielami władz miasta. Wcześniej, bo w grudniu ubiegłego roku wiceprezes PFKS Maciej Laskowski wizytował nowy tor w Lubaniu.

Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia i jak zapewniają w Lubaniu, jeszcze w marcu rozpoczną się prace na torze, by można było się ubiegać o uzyskanie licencji na rozgrywanie meczów ligowych w tym przygranicznym mieście.

Wszystkie sprawy w Lubaniu toczą się błyskawicznie. Od 15 stycznia klub ma nazwę i swoje logo. Miejscowi zawodnicy będą rywalizować na torach w barwach Unii Lubań.

Adrian Kocur, prezes Szarży Wrocław podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek 1 Ligi Okręgu Zachodniego. W rozgrywkach tych weźmie udział drużyna Unii Lubań. Mecze w Lubaniu w ramach 1 ligi na pewną będą wspaniałą okazją do zareklamowania i rozpropagowania wśród mieszkańców widowiskowej dyscypliny sportu jaką jest z pewnością speedrower.

Zawodnicy Szarży zasilą w Lidze Okręgu Zachodniego ekipę z Lubania. Ale, jeśli zawodnicy z klubu z przygranicznego miasta będą osiągali dobre wyniki, będą mieć okazję zadebiutowania w jednej z drużyn Szarży, które walczą w centralnych rozgrywkach w CS Superlidze i w CS 1 Lidze.

W mediach społecznościowych Unii pojawił się komunikat następującej treści:

„Miło nam poinformować o bliskiej współpracy między Unią Lubań a Szarżą Wrocław

Na podstawie porozumienia Szarża Wrocław zapewni nam zawodników na Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Zachodniego, gdzie tym samym zastępujemy w tych rozgrywkach klub ze stolicy Dolnego Śląska.

Zawodnicy z Wrocławia jak i Lubania będą mieli okazje trenować na obu obiektach. Zawodnicy z naszej Unii przy dobrych wynikach będą mogli spróbować swoich sił w CS Superlidze lub CS 1 lidze w barwach Szarży Wrocław!

Rzeczą oczywistą jest, że zawodnicy z Lubania podczas zawodów indywidualnych będą występować w koszulce lubańskiej Unii.”

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 4 czerwca br. Szarża Wrocław zorganizuje towarzyskie Derby Dolnego Śląska, które będą jednocześnie otwarciem toru w Lubaniu.

Grafika media społecznościowe Unia Lubań i Szarża Wrocław