W najbliższy piątek 23 lipca br  o godzinie 18:00 Fogo Unia Leszno podejmie ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz w ramach 12. kolejki PGE Ekstraligi. Ostatni ligowy mecz pomiędzy GKM-em a Apatorem Toruń został rozegrany we wtorek 13 lipca. Wraca więc ściganie w najlepszej lidze żużlowej świata.

Menadżerowie obu drużyn przedstawili już składy na piątkowy mecz w Lesznie. Menadżer gości dokonał paru zmian. Wymuszoną zmianą w składzie GKM-u jest pojawienie się w zestawieniu Seweryna Orgackiego w miejsce kontuzjowanego Denisa Zielińskiego. Natomiast Roman Lachbaum po jednym z najlepszych meczów jakie rozegrał w ekipie z Grudziądza znajdzie się pewnie pod numerem ósmym. W jego miejsce jako zawodnik u-24 wskoczył do składu Norbert Krakowiak. On w derbach kujawsko-pomorskich zanotował świetny występ (zdobył 11 punktów w pięciu startach), niemal jeden do jednego zastępując kontuzjowanego Nicky Pedersena.

Menadżer Piotr Baron nie dokonał żadnych zmian w skaldzie. W piątek przeciwko drużynie GKM-u pojedzie żelazny skład Unii.

W Grudziądzu wygrała Unia po zabójczych ciosach w wyścigach nominowanych. Trudno przypuszczać, żeby mecz w Lesznie zakończył się innym wynikiem, niż wygrana gospodarzy.

Awizowane składy:

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
1. Przemysław Pawlicki
2. Norbert Krakowiak
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Seweryn Orgacki

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13. Piotr Pawlicki
14. Kacper Pludra
15. Damian Ratajczak

Początek spotkania: piątek 23 lipca godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1
Sędzia: Artur Kuśmierz

Wynik pierwszego spotkania: GKM – Unia  39-51