Już dziś (w piątek 29 kwietnia) o godzinie 18:00 Fogo Unia Leszno podejmuje Arged Malesę Ostrów Wlkp. Będzie to spotkanie inaugurujące czwartą serię spotkań w ramach rozgrywek PGE Ekstraligi. Goście stoją przed arcytrudnym wyzwaniem. Jak dotychczas nie zdobyli żadnego punktu w najwyższej klasie rozgrywek żużlowych w Polsce. I zdobycie pierwszych oczek w PGE Ekstralidze będzie im w Lesznie piekielnie trudno.

Na drugim biegunie jest Unia, która wygrała już dwa wyjazdowe mecze na trudnych terenach w Częstochowie i we Wrocławiu. Wszyscy czekają na weryfikację meczu w Lesznie przeciwko Stali Gorzów. Unia Leszno bardzo dobrze zaczęła bieżący sezon. Rozpędzone byki będą chciały powiększyć swoją zdobycz punktową.

Trener Mariusz Staszewski daje szansę walki w ekstralidze kolejnemu młodzieżowcowi. Tym razem w składzie razem z Kacprem Grzelakiem jest Jakub Poczta. Czy zmiana ta da więcej punktów Ostrowianom? Przekonamy się już w piątek. Poza wyjściowym składem są więc młodzieżowcy Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak, a także Duńczyk Nicolai Klindt. Ten ostatni nie kryje swojego niezadowolenia z tego, że nie ma okazji do częstszych jazd w ekipie z Ostrowa Wlkp.

W składzie Unii Leszno po kontuzji widnieje Damian Ratajczak. Młodzieżowiec dobrze zaprezentował się w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. Poza trener Piotr Baron nie dokonał żadnych zmian, w myśl zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia.

Składy na piątkowy mecz w Lesznie:

Arged Malesa Ostrów:
1. Oliver Berntzon
2. Tomasz Gapiński
3. Filip Hjelmland
4. Grzegorz Walasek
5. Chris Holder
6. Jakub Poczta
7. Kacper Grzelak
8. Matias Nielsen

Fogo Unia Leszno:
9. Jason Doyle
10. Janusz Kołodziej
11. David Bellego
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Damian Ratajczak
15. Hubert Jabłoński

Początek spotkania: piątek 29 kwietnia, godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1.