Świetna pogoda sprzyjała wszystkim obecnym 11 listopada na speedrowerowym torze w Ostrowie Wlkp. Tego dnia odbył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Turniej w Ostrowie zgromadził wielu bardzo dobrych zawodników, zarówno w kategorii U18 jak i w kategorii OPEN. Działacze OS INFORNET.eu OMEGA skorzystali z okazji i podziękowali Przyjaciołom Stowarzyszenia za wsparcie w minionym sezonie. Jak podała Omega w mediach społecznościowych ilość instytucji, firm i osób prywatnych, która aktywnie wspierała klub przekroczyła liczbę 50.

W kategorii U18 wystartowało 12 zawodników. Igor Hoffman nie pojawił się na starcie. Turniej rozegrano wg tabeli 13 biegowej, a każdy z uczestników miał cztery starty. Z kompletem punktów wygrał zawodnik Szawera Leszno Ksawery Kielaszewski.

O tym, kto zajmie drugie miejsce zadecydował bieg dodatkowy. Zwyciężył Arkadiusz Graczyk z Omegi, przed znającym ten tor bardzo dobrze – Pawłem Szkudlarkiem z Szarży Wrocław.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Dominik Purzyc, który zgromadził 9 punktów i ostatecznie zajął ósme miejsce. Bardzo ambitnie walczyły dziewczyny startujące w tych zawodach. Sandra Charbich z ośmioma punktami zajęła 10 miejsce, a Agata Kaczmarek zdobyła w sumie 5 oczek w zawodach.

1310Igor Hoffmann (ome-k)0

Po juniorach do walki przystąpiono w kategorii OPEN. 20 zawodników rywalizowało wg tabeli 20 biegowej, a każdy z zawodników miał do „odjechania” cztery biegi w części zasadniczej turnieju. Po rozegraniu 20 wyścigów ośmiu najlepszych zawodników tej fazy zawodów rywalizowało w dwóch półfinałach o awans do finału.

Ostatecznie w 23 biegu dnia na starcie stanęli Dawid Bas, Paweł Kozłowski, Mateusz Ludwiczak, Piotr Kupczyk. W finale wystąpili więc zawodnicy, którzy po części zasadniczej uzbierali największą liczbę punktów.

Turniej w kategorii OPEN wygrał Dawid Bas, przed Pawłem Kozłowskim i Mateuszem Ludwiczakiem. Czwarty do mety dojechał Piotr Kupczyk. Z zawodników Szarży najlepiej spisał się startujący w Szarzy Wrocław, wychowanek Wiraża Ostrów – Damian Wojczyński. Dotarł do półfinału, z którego, niestety nie udało mu się awansować do finału.

Pozostali startujący Wrocławianie uplasowali się poza pierwszą dziesiątką.

Wszyscy uczestnicy podkreślają wspaniała atmosferę podczas zawodów. Na torze pojawili się też mi. Piotr Jamroszczyk, Damian Natoński czy Bartosz Grabowski, którzy dopingowali rywalizujących na torze kolegów.