Dziś, we wtorek 4 lipca odbędzie się 12 runda U24 Ekstraligi. Młodzi zawodnicy będą rywalizować na czterech torach: w Lesznie, Ostrowie Wlkp., Grudziądzu oraz Toruniu. Pauzuje Motor Lublin.

Jak zwykle najwcześniej rozpocznie się spotkanie w Lesznie. O godz. 16:00 na „Smoczyku” DUDA DEVELOPMENT CIESIOŁKA AUTO GROUP UNIA Leszno podejmuje drużynę WŁÓKNIARZA Częstochowa. Obie drużyny mają po 10 punktów w ligowej tabeli. Jednak goście rozegrali o jedno spotkanie mniej. W pierwszym meczu pod Jasną Górą minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Leszna wygrywając 46-44.

O godz. 17:00 ubiegłoroczny mistrz U24 Ekstraligi ARGED MALESA Ostrów Wlkp. podejmuje ENEĘ STAL Gorzów. W pierwszym meczu na „Jancarzu” dość wyraźnie wygrali gospodarze pokonując Ostrowian 51-39. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli różnica trzech punktów, jednak Stal ma jeden mecz rozegrany mniej.

W Grudziądzu o godz. 17:00 miejscowy GKM Grudziądz rozpocznie rywalizację z liderem rozgrywek U24 Ekstraligi – ekipą ORLEN CELLFAST WILKÓW Krosno. Obie drużyny jeszcze w tym sezonie ze sobą nie rywalizowały. Zaległy mecz 7 rundy U24 Ekstraligi odbędzie się w Krośnie w poniedziałek 10 lipca. Jednak to goście są faworytem w dzisiejszym spotkaniu. Klub z miasta szkła kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i pewnie przewodzi w ligowej tabeli.

W Toruniu o godz. 17:00 KS Toruń podejmie U24 BECKHOFF SPARTĘ Wrocław. Goście dysponują w tym sezonie bardzo młodym składem z doświadczonym Lukasem Fienhage. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Z tym, że Torunianie na swoim koncie mają już dwie wygrane i remis.

Spartanie pierwszy mecz z KS Toruń przegrali 43-47. Było to spotkanie w którym Wrocławianie zdobyli najwięcej punktów w tych rozgrywkach w bieżących sezonie. Szansę, na zwycięstwo gości w tym meczu sprawia również fakt powrotu do drużyny po kontuzji Kacpra Andrzejewskiego. 16-latek zdążył już zadebiutować w PGE Ekstralidze. Jednak na pewno nie można lekceważyć zawodników gospodarzy. Kilku z nich ma już za sobą doświadczenie na ligowych torach w rozgrywkach DMP.

Zapowiadane składy na mecz w Toruniu:

KS Toruń
9. Nicolai Heiselberg
10. Kacper Czajkowski
11. Emil Poertner
12. Bastian Pedersen
13. Petr Chlupac
14. Oskar Rumiński
15. Mateusz Affelt

U24 Beckhoff Sparta Wrocław
1. Mateusz Panicz
2. Rune Thorst
3. Jaroslav Vanicek
4. Dawid Rybak
5. Lukas Fienhage
6. Kacper Andrzejewski
7. Mateusz Łopuski

Zdjęcie: Bogielczyk Foto