Do północy 15 grudnia chętni do udziału w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski na szczeblu centralnym mogli zgłaszać swoje drużyny.

Niestety w rywalizacji o czempionat kraju w rozgrywkach seniorskich nie zgłoszono zespołów z dwóch miast, które w sezonie 2022 walczyły na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Obchodząca niedawno trzylecie od powstania Drwęca Kaszczorek nie zgłosiła drużyny do żadnych rozgrywek na szczeblu centralnym. Ekipa ta w minionym sezonie zaliczyła spadek z CS Superligi.

W rywalizacji seniorskiej nie zobaczymy również Szarży Wrocław, która w tym roku zanotowała swój największy sukces w historii zajmując trzecie miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski. Jednak Wrocławianie od samego początku szkolą najmłodszych i naturalną koleją rzeczy jest start w drużynowych zmaganiach w ligach młodzieżowej i żaków.

Wobec rezygnacji dwóch drużyn z centralnej ligowej rywalizacji sytuację ratują TSŻ Toruń oraz Szawer Leszno, które będą posiadać – jak do tej pory Szarża Wrocław – dwie drużyny – po jednej rywalizującej o drużynowe mistrzostwo Polski i po jednej walczącej na zapleczu superligi. Tym sposobem do rywalizacji o DMP zostało zgłoszonych 11 ekip i dzięki temu był możliwy podział rozgrywek o DMP na dwie ligi.

Dodatkowo, po rocznej przerwie do walki o ligowe punkty powraca drużyna Lwów Częstochowa. Działacze spod Jasnej Góry deklarują walkę na zapleczu superligi własnymi wychowankami.

Do rozgrywek CS Superligi i CS 1 ligi zostały zgłoszone następujące zespoły:
1. TSŻ Toruń – 2 drużyny (CS Superliga i CS 1. Liga);
2. Orzeł Gniezno;
3. Mustang Żołędowo;
4. Omega Ostrów;
5. Szawer Leszno -2 drużyny (CS Superliga i CS 1. Liga)

Wyżej wymienione drużyny mają zapewniony udział w walce o tytuł DMP.

Ponadto zgłoszone zostały ekipy:
6. MS Śląsk Świętochłowice (spadkowicz z CS Superligi);
7. Victoria Poczesna;
8. ZKS Zielona Góra;
9. Lwy Częstochowa

W rywalizacji Młodej CS Superligi zobaczymy drużyny:
1. Orzeł Gniezno;
2. Szawer Leszno;
3. Omega Ostrów;
4. Szarża Wrocław;
5. Lwy Częstochowa;

CS Superliga Żaków wygląda następująco:
1. Orzeł Gniezno;
2. TSŻ Toruń;
3. Mustang Żołędowo;
4. Szawer Leszno;
5. Omega Ostrów;
6. Szarża Wrocław;
7. ZKS Zielona Góra;
8. Lwy Częstochowa

Jak łatwo zauważyć tylko cztery drużyny: Orzeł, Szawer, Omega, oraz Lwy zgłosiły swoje drużyny do rywalizacji we wszystkich rozgrywkach centralnych.

Niepokoić może fakt, iż w Młodej CS Superlidze wystąpi tylko pięć ekip.