Za nami ? Niepełna 5 kolejka ligowa Halowych Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie. Warta Poznań podejmowała AZS AWF Poznań. Spotkanie przebiegało w rytmie bramka za bramkę i gdy już w 4Q wydawało się że prowadząca dwoma bramkami Warta dowiezie zwycięstwo do końca Akademicy doprowadzili do remisu . Warta Poznań 6- 6 AZS AWF Poznań. Ten rezultat nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn .AZS AWF Poznań coraz bardziej traci dystans do czołowej czwórki, natomiast Warta z 1 punktem zamyka tabelę ligową.

Derby Pałuk LKS Gąsawa podejmował LKS Rogowo. Królem Pałuk w sezonie Halowym 2021/2022 jest LKS Rogowo, który pokonał drużynę gąsawską 9 – 5

I spotkanie z ścisłej czołówki ligowej. Trzecia drużyna Stella Gniezno w meczu wyjazdowym grała z czwartym zespołem Pomorzaninem Toruń. Rozgrzewka jak się później okazała była tragiczna w skutkach (zwykle nadepnięcie na piłeczkę) dla bramkarza Stelli, a nade wszystko dla samej drużyny miała wpływ na wynik meczu. W pierwszej połowie meczu górą była Stella. Na zakończenie pierwszej polowy schodzili wygrywając 5-4. Niestety druga część spotkania to walka z bólem bramkarza Stelli Łukasza Wierzbickiego. Nadmienić trzeba, iż Stella awizowała w składzie tylko jednego bramkarza. Można by wiele pisać … Ogólnie wiadomo, że na dwóch frontach jeszcze nikt nie wygrał. Bramkarz Stelli opuszcza bramkę. Co prawda przepis mówi, że za bramkarza wchodzi do gry zawodnik z pola. Jak w pomeczowym wywiadzie powiedział trener Stelli w Halowym Hokeju gra bez bramkarza nie kończy się dobrze. Pomorzanin Toruń 15 – 8 Stella Gniezno. Bramkarzowi Stelli Łukaszowi Wierzbickiemu życzę szybkiego powrotu do ZDROWIA.

Pozostało jeszcze jedno spotkanie piątej kolejki, które zostanie rozegrane 2.II.2022r

Będzie to bezpośrednia batalia lidera – zespołu Grunwaldu Poznań z v-ce liderem Startem 1954 Gniezno. Grunwald samodzielnie przewodzi tabeli ligowej. Jest drużyną bez porażki. Za to w szeregach Startu gra najlepszy strzelec rozgrywek halowych Maciej Wejerowski. To spotkanie numer jeden tej kolejki ligowej.

Podsumowanie trzech meczów V kolejki Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski w hokeju na trawie:

Zapowiedź meczu nr 1 piątej kolejki:

Zdjęcie: autor tekstu. Drużyna Startu 1954 Gniezno w 2020 r.