We środę 20 września siedem par, na torze w Częstochowie rywalizowało o tytuł Młodzieżowych Mistrzów Polski Par Klubowych. Wśród duetów zmagających się o zwycięstwo tylko Arged Malesa Ostrów Wlkp w tym sezonie nie startowała w PGE Ekstralidze. Zawodnicy pierwszoligowca bardzo dobrze radzili sobie w Częstochowie.

Kevin Małkiewicz był w podstawowym składzie Grudziądzan. Jenak po upadku i wykluczeniu w pierwszym swoim starcie, już więcej nie pojawił się na torze.

W pierwszej serii podwójne zwycięstwo odniosła jedynie para z Ostrowa. Główny faworyt do złota – duet Motoru Lublin tylko zremisował ze Stalą Gorzów Wlkp. Po zwycięstwie 5-1 Motoru z Wilkami wydawało się, że wszystko wróciło na właściwe tory.

Ale w 11 wyścigu para Arged Malesy pokonała podwójnie młodzieżowców z Lublina, co automatycznie sprawiło, że zawodnicy z Ostrowa zaczęli liczyć się w walce o złoto. Ale w 18 wyścigu dnia żużlowcy Arged Malesy nie zdobyli żadnego punktu i ich sytuacja w kontekście wywalczenia medalu stała się skomplikowana.

Ostatecznie po 21 biegach z trzeciego z rzędu tytułu MMPPK mogli cieszyć się młodzieżowcy Motoru. Drugie miejsce zapewnili sobie zawodnicy Stali Gorzów. Natomiast Arged Malesa Ostrów i Maszewski GKM Grudziądz ukończyły zawody z dorobkiem 18 punktów. By poznać brązowego medalistę potrzebne było rozegranie biegu dodatkowego, w którym Sebastian Szostak z Ostrowa pokonał Kacpra Pludrę z Grudziądza. I to ostatecznie Zawodnikom Arged Malesy przypadł brązowy medal.

Słabo spisali się młodzieżowcy gospodarzy, Praktycznie podczas całych zawodów nie włączyli się o walki o medale. Słabo wypadli zawodnicy Cellfast Wilków Krosno, którzy zajęli ostatnie miejsce, a przecież wygrali przed paroma dniami pierwszy finałowy turniej DMPJ w Zielonej Górze.