Po meczach piątkowych, również i mecze niedzielne trzeciej kolejki zostały przełożone. Na szczęście w tym przypadku to nie koronawirus pokrzyżował plany żużlowcom, lecz kapryśna w tym roku pogoda. Z uwagi na złe prognozy pogodowe już w środę przełożone zostały dwa piątkowe mecze trzeciej kolejki PGE Ekstraligi.

W piątek 16.04. br. , ze względu na niekorzystne prognozy pogody, na wniosek organizatorów, Ekstraliga Żużlowa odwołała oba zaplanowane na niedzielę mecze trzeciej kolejki PGE Ekstraligi.

Z takiego obrotu sprawy cieszą się w Lublinie, gdyż dzięki temu w nowym terminie, w meczu przeciwko Sparcie będzie mógł już wystąpić Dominik Kubera.

Przypomnijmy, iż oba piątkowe mecze przełożono na sobotę 24 kwietnia. Wówczas odbędą się następujące spotkania:

Eltrox Włókniarz Częstochowa – Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – godz. 18:00.
Fogo Unia Leszno – eWinner Apator Toruń – godz. 20:30.

Oba mecze zostaną pokazane przez stację tv Eleven Sports 1.

Przy układaniu kalendarza Ekstraliga Żużlowa dzień 25 kwietnia określiła jako datę rezerwową. I właśnie w niedzielę 25 kwietnia zostaną rozegranego dwa mecze przełożone z 18.04.br.

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – Moje Bermudy Stal Gorzów – godz. 16:30.
Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław – godz. 19:15.

Oba mecze, tak jak to było zaplanowane pokaże telewizja nSport+.

Przyszły weekend – o ile nie zajdą nieprzewidziane warunki (niekorzystne warunki pogodowe, czy nowe obostrzenia związane z koronawirusem) zapowiada się „żużlowo”. Kibice speedwaya od piątku do niedzieli będą mogli zobaczyć na ekranach telewizorów sześć spotkań PGE Ekstraligi.

Przypomnijmy, iż w piątek 23 kwietnia br. odbędą się dwa zaległe mecze pierwszej kolejki PGE Ekstraligi, które zostaną pokazane przez Eleven Sports 1:


ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław – Eleven Sports 1
Motor Lublin – Eltrox Włókniarz Częstochowa – Eleven Sports 1