Podobnie jak w ekstralidze żużlowej tak i w CS Superlidze rozgrywki ligowe nabierają tempa. Mecze odbywają się co tydzień i również w najbliższą niedzielę 05.07.br. przewidziana jest pełna kolejka ligowa o drużynowe mistrzostwo Polski w speedrowerze.

PKS Wiraż Ostrów Wlkp – Lwy Avia Częstochowa,

Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11. Z drużyną Lwy Avia Częstochowa do Ostrowa przyjedzie Marcin Szymański. Od początku sezonu prezentuje równą, bardzo wysoką formę. Wielu młodszych zawodników może pomarzyć o zwycięstwie z byłym IMŚ. Zawodnik Lwów w dotychczasowych meczach wystartowł 11 razy, z czego 10 był pierwszy a tylko raz ukończył wyścig na drugim miejscu. Średnia M. Szymańskiego wynosi 3,909 pkt/bieg. Drużyna gospodarzy w ostatniej kolejce wygrała swój pierwszy mecz w sezonie. Zawodnicy Wiraża pokonali zespół Drwęcy. Zdecydowanym faworytem meczu jest liderująca w tabeli drużyna z Częstochowy.

.

Aseko Orzeł Gniezno – MS Śląsk Świętochłowice

Bardzo interesująco zapowiadające się spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12. Do Gniezna przyjeżdża niepokonana do tej pory drużyna ze Świętochłowic. Drużyna Orłów w ostatniej kolejce uległa nieznacznie w Częstochowie tamtejszym Lwom 72-77. Śląsk w dwóch pierwszych kolejkach miał słabszych przeciwników i oba mecze zdecydowanie wygrał. W drużynie Orła wystąpi trenujący na co dzień Mateusz Ślezak, który legitymuje się 3,375 w ośmiu startach.

.

Victoria Poczesna – ULKS Mustang Żołędowo

W niedzielę o godz. 14 spotkają się drużyny, które w dotychczasowych rozgrywkach nie wygrały jeszcze meczu. Po tej kolejce spotkań ta sytuacja ulegnie zmianie. A która drużyna będzie cieszyć się z dwóch punktów dowiemy się po meczu. Obie drużyny w bieżących rozgrywkach rozegrały po jednym meczu u siebie i na wyjeździe. Obie przegrały z tymi samymi przeciwnikami – faworytami rozgrywek – Śląskiem Świętochłowice i Szawerem Leszno. Zapowiada się wyrównany i zacięty mecz, a o zwycięstwie w tym spotkaniu mogą zadecydować szczegóły.

.

TSŻ Schoenberger Toruń – LKS Szawer Leszno

Hitowo zapowiadający się mecz w Toruniu rozpocznie się o godzinie 14. Drużyna Z Leszna wygrała jak dotąd wszystkie swoje mecze. Cały zespół u progu sezonu – podobnie jak żużlowcy Unii – prezentuje wysoką, równą formę. Jednak do tej pory mistrzowie Polski z 2019 spotykali się ze słabszymi przeciwnikami – drużynami z Poczesnej i Żołędowa. TSŻ Toruń na inaugurację, po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu przegrał jednym punktem z drużyną Lwów Częstochowa. Gospodarze niedzielnego meczu swoje pierwsze punkty zdobyli w drugiej kolejce pokonując w wyjazdowym meczu drużynę z Ostrowa.

.

Drwęca Kaszczorek – LKS Szawer Leszno

Ostatnim meczem niedzielnej kolejki 3 rundy spotkań o DMP będzie mecz rozpoczynający się o godz. 16 w Kaszczorku. Mimo porażek w dwóch pierwszych kolejkach, zawodnicy Drwęcy z pewnością będą chcieli pokazać swoje umiejętności w starciu z Szawerem. W meczu z utytułowanym rywalem, gospodarze na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.