Rywalizacja w Pardubicach została zakończona już po czwartej serii. Kołodziej stracił tylko jedno „oczko”. Drugi był Dominik Kubera – zdobywca dziesięciu punktów. Na najniższym stopniu podium finałowej rundy stanął Leon Madsen. Tuż za podium rywalizację zakończył największy wygrany wieczoru, czyli Mikkel Michelsen. Duńczyk zdobycie tytułu mógł świętować po swoim trzecim starcie. Mimo upadku w pierwszym biegu stanął na wysokości zadania. Jest jedynym zawodnikiem w historii Speedway Euro Championship, który sięgnął po mistrzostwo Starego Kontynetu po raz trzeci.

Ku radości lokalnych kibiców na obiekcie w Pardubicach z dobrej strony zaprezentował się Vaclav Milik. Z siedmioma punktami zajął piąte miejsce. Był to dla niego najlepszy występ w TAURON SEC od dawna. Z równie pozytywnej strony po raz kolejny pokazał się Kai Huckenbeck. Niemiec utrzymał swoją dyspozycję z Bydgoszczy i na czeskiej ziemii był szósty.

To był ciężki wieczór dla Kacpra Woryny. Polak w czterech startach zdołał zdobyć zaledwie dwa „oczka”. To niestety za mało i nie utrzymał się w czołowej piątce cyklu.

Mikkel Michelsen w TAURON SEC 2023 triumfował z 52 punktami. Drugi był Madsen, który w ciagu czterech rund uzyskał o osiem punktów mniej od swojego rodaka. Brązowym medalistą mistrzostw Europy został Janusz Kołodziej. „Koldiemu” udało się stanąć na podium mimo absencji w inauguracyjnej rundzie. W stawce przyszłorocznego cyklu oprócz nich ujrzymy Patryka Dudka i Andzejsa Lebedevsa – kolejno czwartego i piątego zawodnika zmagań.

Michelsen przeszedł do historii Tauron SEC podobnie jak Mark Loram w SGP. Duńczyk w tym sezonie nie wygrał ani jednej rundy cyklu rywalizacji w mistrzostwach Europy, a mimo to został zwycięzcą. W nagrodę w sezonie 2024 będzie stałym uczestnikiem w rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata (SGP 2024).