W środę 8 września o godz. 17:30 w Częstochowie odbędzie się 55 finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Pod Jasną Górą będzie to już piąty finał w tej kategorii wiekowej. Gospodarzem indywidualnych mistrzostw młodzieżowców jest to miasto, którego zespół tryumfuje w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W sezonie 2020 pierwsze miejsce w DMPJ zajęli młodzi żużlowcy Falubazu. Pierwotnie waśnie w grodzie Bachusa miał się ten finał odbyć. Jednak podczas ostatniego meczu ligowego na stadionie w Zielonej Górze spłonął słup oświetleniowy i zmieniono gospodarza tegorocznego finału MIMP.

By jechać w tegorocznym finale młodzi zawodnicy musieli przejść pomyślnie etap półfinałów.

Znana jest lista startowa zawodników, którzy będą walczyć o miano najlepszego młodzieżowca w Polsce. Z numerem 10 i 11 widnieją zawodnicy, którzy leczą kontuzje. Zarówno Kacpra Pludrę z Unii Leszno jak i Bartłomieja Kowalskiego z Włókniarza Częstochowa nie ujrzymy we środę w Częstochowie. Ich miejsce zajmą rezerwowi – Michał Curzytek i Fabian Ragus.

W te sytuacji na torze Włókniarza o medale MIMP będzie walczyć aż trzech zawodników Sparty Wrocław – Przemysław Liszka, Mateusz Panicz i wspomniany już Michał Curzytek. Wrocławianie na pewno nie są zaliczani do grona faworytów tych zawodów, ale finały MIMP niejednokrotnie kończyły się ogromnymi niespodziankami. Poza tym Przemo po niedzielnym meczu w Lesznie został wybrany rajderem tego spotkania. Znaczy forma jest.

Głównymi pretendentami do mistrzostwa są zawodnicy Motoru Lublin – Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart, którzy w finale MMPPK rozegranym w Częstochowie 25 sierpnia stracili tylko jeden punkt. Wygrać na swoim torze na pewno będą chcieli zawodnicy gospodarzy Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki.

Transmisję z finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski przeprowadzi kanał Sport+. Początek o godz. 17:30.

Lista startowa finału MIMP w dniu 8.09.2021 r. godz. 17:30:

1. Jakub Krawczyk (TŻ Ostrovia SA)
2. Wiktor Jasiński (KS Stal Gorzów)
3. Damian Ratajczak (KS Unia Leszno)
4. Przemysław Liszka (WTS SA Wrocław)
5. Mateusz Dul (KŻ Orzeł Łódź)
6. Jakub Poczta (TŻ Ostrovia SA)
7. Mateusz Cierniak (Speedway Lublin SA)
8. Wiktor Lampart (Speedway Lublin SA)
9. Krzysztof Sadurski (KS Unia Leszno)
10. Kacper Pludra (KS Unia Leszno)
11. Bartłomiej Kowalski (Włókniarz Częstochowa SA)
12. Jakub Miśkowiak (Włókniarz Częstochowa SA)
13. Piotr Gryszpiński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
14. Mateusz Panicz (WTS SA Wrocław)
15. Mateusz Świdnicki (Włókniarz Częstochowa SA)
16. Dawid Rempała (Unia Tarnów ŻSSA)
17. Michał Curzytek (WTS SA Wrocław) – rezerwowy
18. Fabian Ragus (ZKŻ SSA Zielona Góra) – rezerwowy