Dziś 21 lipca 2022 na torze w Krośnie juniorzy powalczą o awans do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Trzech najlepszych zawodników uzyska przepustki do finału, a czwarty będzie rezerwowym.

Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski rozpoczną się o godzinie 17:00 na stadionie żużlowym w Krośnie przy ul. Legionów. Wstęp dla kibiców jest wolny.

W tegorocznych eliminacjach MIMP – dziś na torze w Krośnie oraz 28 lipca w Pile i Rybniku – ich uczestnicy powalczą o jedenaście miejsc w finale. Bezpośrednio do finału nominowani przez PZM zostali stali uczestnicy Speedway Grand Prix 2. Są to: Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak (obaj Motor Lublin), Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki (obaj Włókniarz Częstochowa) oraz Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz). Z zawodów zaplanowanych na 28 lipca awans do finału MIMP uzyska po cztrch młodzieżowców.

Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu zaplanowano na dzień 24 sierpnia na torze w Częstochowie.

Stawka krośnieńskich eliminacji jest więc bardzo wysoka, a faworytów do miejsc premiowanych awansem przynajmniej kilku.

Głównych kandydatów do zwycięstwa należy upatrywać w Bartłomieju Kowalskim (Betard Sparta Wrocław) oraz Franciszku Karczewskim (Włókniarz Częstochowa), który na co dzień reprezentuje barwy Cellfast Wilków Krosno.

O awans powalczy na pewno Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław). Młodzieżowiec z klubu ze stolicy Dolnego Śląska w ostatnim czasie jest w dobrej formie. Zdobywa punkty w DMP. Bardzo dobrze prezentuje się np. w U24 Ekstralidze.

Na pewno o awans będzie ciężko ale nie jest to misja niemożliwa. W walce o finał na pewno będzie się liczył inny zawodnik gospodarzy Krzysztof Sadurski.

W eliminacjach w Krośnie wystartuj również jeszcze jeden zawodnik Sparty – Bartosz Curzytek. W bieżącym sezonie reprezentuje barwy Kolejarza Rawicz. Ale w ostatnim czasie praktycznie nie miał okazji do startów.

Jak to zwykle u młodzieży bywa, niespodzianki nie są wykluczone. Kibic powinni obejrzeć ciekawe zawody.

Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Ignacego Łukasiewicza w związku 200. rocznicą urodzin twórcy światowego przemysłu naftowego, a dzisiejsza eliminacja wpisana jest do cyklu imprez uświetniających Rok Łukasiewicza.

Lista startowa eliminacji MIMP W Krośnie 21 lipca 2022 godz. 17:00:
1. Kacper Szopa (Wilki Krosno)
2. Kamil Marciniec (Wybrzeże Gdańsk)
3. Krzysztof Sadurski (Wilki Krosno)
4. Marcel Krzykowski (Wybrzeże Gdańsk)
5. Mateusz Gzyl (Unia Tarnów)
6. Bartłomiej Kowalski (Sparta Wrocław)
7. Piotr Świercz (Unia Tarnów)
8. Michał Curzytek (Sparta Wrocław)
9. Nikodem Bartoch (Orzeł Łódź)
10. Jakub Stojanowski (Stal Gorzów)
11. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa)
12. Jakub Martyniak (Włókniarz Częstochowa)
13. Bartosz Curzytek (Kolejarz Rawicz)
14. Przemysław Konieczny (Polonia Bydgoszcz)
15. Kacper Kłosok (Kolejarz Rawicz)
16. Kamil Król (Włókniarz Częstochowa)
Rezerwowi:
17. Kacper Klimek(Kolejarz Rawicz)
18. Oskar Stępień (Kolejarz Opole).